Oficjalnie: Ivan Rakitić odchodzi do Sevilli!

Julia Cicha

1 września 2020, 14:39

263 komentarze

Fot. Getty Images

FC Barcelona i Sevilla FC doszły do porozumienia w sprawie transferu Ivana Rakiticia. Andaluzyjczycy zapłacą 1,5 miliona euro + 9 milionów zmiennych.

Barcelona publicznie dziękuje Rakiticiowi za jego oddanie i poświęcenie oraz życzy mu szczęścia i sukcesów w przyszłości.

W środę 2 września o godzinie 11 odbędzie się ceremonia pożegnalna i zdalna konferencja prasowa zawodnika.

Sześć lat i trzynaście trofeów

Ivan Rakitić żegna się z Barçą po sześciu latach i z wieloma sukcesami na koncie. Był kluczowym elementem zespołu, zdobywając 13 trofeów: cztery mistrzostwa Hiszpanii, jedną Ligę Mistrzów, cztery Puchary Króla, klubowe mistrzostwo świata, Superpuchar Europy i dwa Superpuchary Hiszpanii.

Od przyjścia do klubu latem 2014 roku, z „4” na plecach od razu znalazł sobie miejsce na boisku, które zajmował przez wiele lat. Jest czwartym obcokrajowcem z największą liczbą spotkań w koszulce Barçy. Przed nim znajdują się tylko Messi, Alves i Mascherano.

Rakitić jest wszechstronny, pracowity, ma dobrą wizję gry. Kończy przygodę z Barceloną po 310 meczach, w których zdobył 36 bramek i zanotował 40 asyst.

Najważniejszy gol Chorwata to ten strzelony w finale Ligi Mistrzów w Berlinie w 2015 roku, dzięki któremu otworzył wynik spotkania zakończonego zdobyciem przez Barcelonę piątego pucharu Champions League.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zawsze można było liczyć na Rakitica. Prawdziwy wzór profesjonalizmu.
Dzięki Ivan i powodzenia!
« Powrót do wszystkich komentarzy