Sport: Franck Angong nowym piłkarzem juvenilu A

Julia Cicha

13 sierpnia 2020, 17:30

Sport

1 komentarz

Fot. Getty Images

Jak podaje Sport, juvenil A FC Barcelony zyskał nowego piłkarza. Jest nim Kameruńczyk Franck Angong, który trenuje już z kolegami, przygotowując się do sezonu. To drugi zawodnik, który dołącza do zespołu po Fabianie Luzzim z Rayo Vallecano.

Angong ma dodać Barcelonie siły w środku pola. Gra jako defensywny piwot, więc będzie mógł zmieniać się z Alexem Rico, który prawdopodobnie będzie pierwszym wyborem na tej pozycji. Kameruńczyk jest jednak silny fizycznie, czego brakuje wielu jego kolegom. Sport dodaje, że początkowo zaproszono go na próbę, ale teraz jest już właściwie pewne, że pozostanie on w klubie.

Pomocnik przychodzi do Barcelony z Vissel Kobe, w którym występuje Andrés Iniesta. Spotkał tam się także z Albertem Benaigesem, który spędził w stolicy Katalonii 20 lat jako trener i koordynator. To on zajmuje się rozwojem piłkarskim Angonga i zabrał go najpierw do dominikańskiego Cidao FC, a później do Vissel Kobe w 2018 roku. Teraz z pewnością będzie mu doradzał w jego przygodzie w Blaugranie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak Benaiges go zaoferował , to nie mam pytań. Może z niego wyrosnąć dobry zawodnik.

Chociaż po obejrzeniu kompilek to nie obiecuję sobie za dużo po nim.