Maciej Łoś

9 sierpnia 2020, 01:19

40 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

"Messi kieruje zespół do Lizbony" - Barcelona wygrała z Napoli i awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Kapitan Barçy strzelił gola i wywalczył rzut karny, a Lenglet i Suárez dokończyli dzieła zniszczenia. Sarri został zwolniony z Juventusu, a jego miejsce zajął Pirlo. Przyszłość Zinedine'a Zidane'a w Realu Madryt po odpadnięciu z Champions League nie jest do końca pewna. Jasikevicius już pracuje w Palau.

"Do ćwierćfinału!" - Barcelona awansowała do decydującego turnieju w Lizbonie. Drużyna Setiena pokonała Napoli po świetnej pierwszej połowie, w której brylował Leo Messi. Barça jest o trzy zwycięstwa od zdobycia Ligi Mistrzów, którą ostatni raz wygrała w 2015 roku. Rywalem Katalończyków będzie niezwykle silny Bayern Monachium.

"A teraz Bayern" - Barcelona pokonała Napoli i zameldowała się w decydującej fazie Ligi Mistrzów w Lizbonie. Przed nią bardzo wymagający rywal, jakim jest aktualny mistrz Niemiec. Czarna bestia postrachem białych - Pep Guardiola wygrał 11 z 19 meczów z Realem Madryt. Zarco zdobył pole position przed wyścigiem MotoGP w Brnie. Bottas wyprzedził Hamiltona na torze w Silverstone. Van Aert był lepszy od Alaphilippe'a podczas sprintu na trasie Mediolan - San Remo. Lewandowski strzelił dwa gole, a Bayern rozbił 4:1 Chelsea.

"Messi zabiera Barcelonę do Lizbony" - Kapitan Barçy był kluczową postacią w wygranym meczu z Napoli. Włosi dwukrotnie trafiali w słupek. Blaugrana powinna wyrównać poziom gry podczas ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Zidane i transfery na kolejny sezon w Realu Madryt  - priorytetem Królewskich jest wzmocnienie ataku. Oburzenie z powodu możliwego wykluczenia przez Tebasa. Większa część prezesów odrzuciła petycję Deportivo i Numancii. Julian Nagelsmann: "Atlético to deska, którą chcemy przewiercić". Niemiecki szkoleniowiec podziwia Diego Simeone za jego charyzmę i aurę. Andréa Pirlo zajmuje miejsce Mauricio Sarriego w Juventusie.

"Lekcje z nocy do zapomnienia" - Zidane podjął zaskakujące decyzje w meczu z Manchesterem City: wystawił w pierwszym składzie niebędącego w najlepszej formie Hazarda; Jović wszedł kosztem Viniciusa; Real nie potrafił wyjść spod presji rywala, co skończyło się błędami Varane'a; drużynie brakowało siły Valverde, który wszedł dopiero w 83. minucie. Messi chce być królem Europy - kapitan Barcelony poprowadził swój zespół do zwycięstwa z Napoli. Koke: "Jesteśmy o trzy wygrane od tytułu". Bottas zdobył pole position, Hulkenberg wykonał krok, a Sainz był 12. na torze w Silverstone. Zarco przerywa passę Quartararo w MotoGP.

Jeśli wszyscy uważają ze Bayer nas pokona to ja powiem tak oni mają Lewadowskiego a my Messiego ale to i tak zależy tylko od tego w jakiej dyspozycji będzie cały zespół i ten kto wygra to nie będzie lewy czy Messi tylko cały zespół i niech wygra piłka...

A nikt nie komentował błędnej decyzji VAR, który nie uznał gola Messiego za rękę, której nie było na żadnym z ujęć kamery?

Zawalił obrońca a biali chcą poprawiac atak, ciekawa logika :D

Trochę jak za czasów Pepa - rozstrzygnąć w pierwszej połowie, a w drugiej tylko kontrolować wynik.

Boateng jeszcze gra w Bayernie?

Napoli miało nas zjechać i teraz ci krzykacze siedzą cicho. Teraz jest gadanie, że Bayern nas zjedzie i tak przez cały sezon. Najlepsze jest potem to, że jak w końcu Barcelona jakiś mecz przegra, to znowu wypłyną ci wielcy wierni kibice i bedą pisać: "a nie mówiłem". Dopóki mecz się w piątek nie skończy to sobie możecie wszyscy gdybać a i tak za przeproszeniem gó*** wiecie jak będzie.

„Oburzenie z powodu możliwego wykluczenia przez Tebasa” – o co chodzi w tym zdaniu, co lub kogo może wykluczyć Tebas?

Lenglet otworzył wynik a nie dokonał zniszczenia ?

Każdy pisze ze zmiany były słabe wczoraj i że druga połowa to dno, a ja jednak uważam że to było dobre posunięcie. Barcelona miała mecz pod kontrolą, choć Napoli miało dużo okazji w drugiej połowie to utrzymaliśmy wynik bez jakiegoś wielkiego wysiłku. A jak wiemy w pt będzie taki rywal że wysiłek będzie wymagany przez 90 min, dlatego myślę że to było dobre posunięcie żeby nie wystawiać więcej zmian w obawie o kontuzje czy głupie kartki w meczu w którym wszystko już było przesadzone tak na dobrą sprawę

Jestem pesymistycznie nastawiony i czuję,że Bayern rozjedzie Barcelonę. Ale z drugiej strony to jednak piłka, jeden mecz, wszystko się może zdarzyć.. a jeśli zagrają jak z Napoli, czyli nie będą wcale skupiać się na posiadaniu i zrobią kilka przerzutów na szybkich Semedo i Albę, to może być taki numer, że Barcelona ich pokona. Głupie gdybanie, a wszyscy dobrze wiemy, że Lewy jest w takiej formie, że całe to nasze wspaniałe trio przyćmi w pojedynkę.

Pierwszs połowa ze względu na bramki dobra. Na drugiej z całym szacunkiem, ale zasnąłem. Z taką formą jaką prezentujemy, Bayern nas pożre. Mam tylko nadzieję, że nie będzie 7UP.

Ładny wynik i awans ale dwie zmiany na sześć minut przed końcem meczu przy tak korzystnym wyniku to trochę słabo.

Wygralismy i to jest ok. Niemniej powodów do zachwytu nie ma. Mecz z Napoli pokazał, ze jesteśmy dalej głęboko w lesie. W drugiej połowie długimi fragmentami daliśmy sie zdominować rywalowi. Graliśmy jak z Roma i Liv. Jedna głupio stracona bramka i zawodnikom trzęsłaby sie łydki. Masz przeciwnika na kolanach to trzeba go dobić a nie włączać tryb ekonomiczny. Na co maja sie teraz oszczedzac , zostały przecież potencjalnie ledwo 3 mecze. Na dzis nasze starcie z Bayernem wyglada na zadanie prawie niemożliwe do wykonania. Zawodnicy nadal czlapia długimi fragmentami, zrywów niewiele, pressingu rownież. Barca nie wyglada na silny monolit tylko zlepek zawodnikow ktorym moze i sie chce ale nie sa w stanie.

Jest ćwierćfinał ;) jeszcze trzy arcy trudne spotkania i ten sezon nie musi być taki zły, przydałby się taki puchar na odbudowe morali piłkarzy , Vamos Barca ❤️

Jest awans?Jest,no to czego dżecie japy...
Zrobili chłopaki wynik do przerwy i czekali co zaproponuje Napoli a oni oprócz klepania piłki z dala od bramki Ter Stegena niewiele mieli do zaoferowania.
Mecz meczowi nierówny dlatego z Bayernem taki nie będzie ale ponieważ będzie to teren neutralny więc szanse obu drużyn oceniam 50/50%

Suarez po operacji i kontuzji nie gra juz tak jak przed zabiegiem. W przyszlym sezonie powinien wygladac z lawki rezerwowych, ale chyba nikt nie ma na to planu. Messi zaliczyl kilka sprintow w drugiej polowie i pozniej juz chodzil. Griezmann? No coz, ja go prawie nie widzialem. Nie ma o czym (kim) pisac. Atak powinien byc w przyszlym sezonie inny. I wcale nie licze na Dembele. Ale to tylko moja opinia. Przyszly sezon to kontynuacja przez brak kasy.

Wszystko super pięknie ale jedna połowa napewno nie wystarczy na Bawarczyków. Trzeba będzie wskoczyć na taki poziom jakiego jeszcze tym sezonie nie prezentowali jeśli myślą o awansie. 2-3 jednostki nie wystarczą na nich tu potrzeba 11 którzy nie odpuszczą centymetra trawy.

Ostatnie 15-20 minut Suarez i Messi nie mieli sił już grać , rozumiem ich zasługi ,ale lepsza drużyna w tym czasie by nas rozp........Dlaczego trener jest tak zachowawczy , boi sie podjąć odpowiednie decyzje ????

Z całym szacunkiem ale Suarez musi odejść. Udanego dnia.

Poziom jaki zaprezentowała wczoraj Barcelona to zdecydowanie za mało żeby myśleć o ograniu Bayernu. Spodziewam się, że w tym starciu Barca będzie odgrywać rolę Napoli.

Nie żeby nie szło wykrzesać więcej z zawodników jakich ma do dyspozycji, ale Setien hołduje kurczowemu trzymaniu się zawodników, którzy wcześniej czy później zaliczają wpadki. Wczoraj taki popis dał już w 2 minucie Pique, a Bayern przecież da znacznie więcej pretekstów do takich błędów.

Tylko centymetry uchroniły Barcę przed golem na 2:3 i horrorem w końcówce. Mnie ten mecz nie przekonał, a wręcz utwierdził w moim pesymizmie. 2 połowa pokazała największy mankament Barcy, czyli niezdolność do utrzymania wysokiego poziomu gry na dystansie 90 minut. Także przyciśnięta do muru, Barca wygląda mocno niepewnie. Wczoraj udało się jakoś wyjść obronną ręką, ale następnym razem to "jakoś" może się nie zdarzyć.

Zły czas dla młodych w Barcy, zawsze jest pretekst by omijać ich w wyborze do "11". Ratujemy sezon "specjalistami" od ratowania sezonów w LM.

Ale wygrana jak najbardziej mnie ucieszyła. Akcja Leo z oszukaniem pół zespołu Neapolu, poza zasięgiem jakiegokolwiek innego grajka na tej planecie. Lenglet to chyba w tej chwili najwyższa jakość w stosunku do ceny zakupu, ale czy on aby nie faulował przed golem?

Pirlo wrzucony na wysokiego konia. Ciekawe kogo wyciągnie z kapelusza Juve?
Nowego trenerskiego Pepa, Zidana, Maradonę, Gattuso czy Matthaeusa?