Barça zapewnia: Piłkarze i sztab Napoli będą u nas bezpieczni

Łukasz Lewtak

7 sierpnia 2020, 17:30

FCBarcelona.cat, AS

Brak komentarzy

Fot. Getty Images

Joan Blade, członek zarządu FC Barcelony odpowiedzialny m.in. za bezpieczeństwo, udzielił dziś wypowiedzi dla oficjalnej strony internetowej klubu, w której zapewnił, że Barça gwarantuje Napoli bezpieczny pobyt i udział w jutrzejszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów na Camp Nou.

- Piłkarze i sztab szkoleniowy Napoli mogą być pewni, że zapewnimy im bezpieczeństwo i będziemy przykładem dla wszystkich - przekonywał Joan Blade.

- UEFA przystała na nasze prośby. Chcieliśmy mieć możliwość rozegrania meczu rewanżowego na Camp Nou. Już rozgrywaliśmy pierwsze spotkanie w sytuacji pandemii na stadionie Napoli, a teraz, tak jak wszystkie drużyny, zagramy u siebie rewanż. Chcemy podziękować UEFA za decyzję o tym, że to Camp Nou będzie gospodarzem meczu rewanżowego, oraz katalońskim służbom sanitarnym za ich wsparcie - dodał członek zarządu FC Barcelony.

- Stosujemy się do norm sanitarnych, które mówią o zachowaniu dystansu, pomiarze temperatury, higienie rąk oraz innych środkach, takich jak np. przeprowadzanie testów. Nasi zawodnicy przechodzą je codziennie. Jako pierwsi upewniamy się, że nie ma żadnego ryzyka związanego z ich występem w meczu - podkreślił Joan Blade.

Przypomnijmy, że prezes Napoli Aurelio De Laurentiis podgrzewał ostatnio atmosferę przed rewanżem, mówiąc o tym, że spotkanie nie powinno odbyć się na Camp Nou, tylko na neutralnym terenie. - Jeśli coś tam się wydarzy, rozpęta się piekło - twierdził. De Laurentiis naciskał w tej sprawie na UEFA, jednak bezskutecznie.

Poleć artykuł