Oficjalnie: Barcelona potwierdza transfer Gustavo Mai [WIDEO]

Dariusz Maruszczak

6 sierpnia 2020, 10:16

FCBarcelona.cat

23 komentarze

Fot. Getty Images

FC Barcelona oficjalnie potwierdziła sprowadzenie do swojego zespołu rezerw napastnika São Paolo Gustavo Mai. Transfer Brazylijczyka był w zasadzie przesądzony już w połowie lipca.

Przypomnijmy, że Barça zagwarantowała sobie kupno Mai za milion euro, ale w celu zrealizowania operacji musiała dopłacić kolejne 3,5 miliona, na co miała czas do 15 lipca. Katalończycy zdecydowali się sprowadzić 19-latka, więc łączna kwota transakcji wyniosła 4,5 miliona euro. Kontrakt napastnika ma obowiązywać do 30 czerwca 2025 roku, a jego klauzula odejścia będzie opiewać na 300 milionów euro. ESPN podawał wcześniej, że São Paulo ma zapewnić sobie 30% z przyszłego transferu Mai, ale Barcelona w oficjalnym komunikacie nie odniosła się do tego tematu.

Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie najbliższa przyszłość 19-latka. Mundo Deportivo spekulowało, że w przypadku braku awansu Barcelony B do Segunda División Maia przeniesie się na wypożyczenie do innego klubu. Nie można jednak wykluczyć, że zostanie w zespole rezerw, któremu brakuje bramkostrzelnego napastnika.

Maia trafił do São Paulo w wieku 14 lat i od tego czasu występował w zespołach młodzieżowych tego klubu, gdzie zdobył siedem trofeów. W 2018 roku strzelił 30 goli w 36 rozegranych meczach. Maia zazwyczaj występuje na lewym skrzydle, chociaż jest prawonożny. Obecnie gra w drużynie rezerw São Paulo, choć był już powoływany do pierwszej ekipy. 19-latka cechuje szybkość, dobry drybling, a także mocne uderzenie. Ostatnio wyróżniał się na turnieju Copa Junior, a wcześniej występował w reprezentacjach Brazylii do lat 16 i 17.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bardzo dobry transfer i nieduże ryzyko :)

Ale będzie jak koleś za kilka mln okaże się lepszym transferem niż Coutinho, Dembele i Grizman

Trochę przypomina Coutinho stylem gry.

Chłopak strzela z dystansu, powinien być w naszym pierwszym składzie bo u nas to kulej. Drybling nie jest jakoś wysokich lotów ale podszkoli się jeszcze.

Wiadomo na skrótach to nawet Douglas w Barcelonie dobrze wyglądał, jednak ten chłopak coś w sobie ma. Jak na Brazylijczyka trochę słabo kiwa, ale tu może się jeszcze poprawić. Warto za to zwrócić uwagę na jego strzały z dystansu oraz fakt, że ma dobrze ułożone dwie nogi. Nieźle się też zastawia, choć prawdziwą fizyczność zawodnika zweryfikują dopiero europejskie drużyny. Solidne wzmocnienie rezerw, a może i z tego kaczątka będzie coś więcej.

Wystapił w kadrze U16 i U17, ale wyżej już nie...To wszystko o nim mówi. Gdzieś przez ostatnie dwa lata się pogubił. NIe mniej dwa skrzydła rezerw Konrad-Maia zapowiadają się śmiercionośnie! Nie mogę się doczekać!

Strzał w 4:15, mistrzostwo :)
konto usunięte

Wytłumaczy mi ktoś kto to jest? Byłbym wdzięczny ◉‿◉

Fajnie byłoby gdyby udało się odpowiednio pokierować nim i w końcu byłby to udany zakup (którego to już) „brazylijskiego diamentu”... oby nie skończyło się wiecznymi wypożyczeniami i na tym koniec.
W przeciwieństwie do innych młodych Brazylijczyków ma już dziecko to może być jakiś fakt na plus że będzie bardziej miał poukładane w głowie niż Np nasz Ousmane który nadal mieszka z kolegami i cała noc gra w gierki..
No oby

Welcome to the jungle.