AS: Mija rok od przemówienia Leo Messiego podczas Pucharu Gampera

Maciej Łoś

5 sierpnia 2020, 17:30

AS

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak przypomina AS, dokładnie rok temu Leo Messi w emocjonującej przemowie mówił, że Barcelona może wygrać Ligę Mistrzów. Pandemia koronawirusa sprawiła, że decydująca faza tych rozgrywek zostanie dokończona w sierpniu. Barça przystępuje do nich w trochę innych nastrojach niż podczas Pucharu Gampera.

- Ciężko jest powiedzieć coś po tak rozczarowującym końcu zeszłego sezonu, ale nie żałuję niczego i powtórzę po raz kolejny - wierzę w ten zespół i sztab szkoleniowy. Oczyściliśmy umysły i mamy nowe nadzieje, ta drużyna powalczy o wszystkie trofea - powiedział Leo Messi podczas prezentacji przed Pucharem Gampera 5 sierpnia 2019 roku.

Okazało się, że słowa Argentyńczyka nie sprawdziły się. Trener, w którego sztab wierzył kapitan, został zwolniony w styczniu i został zastąpiony przez Quique Setiena, który nie zdołał wygrać LaLigi. Rozgrywki te zostały zdominowane przez Barcelonę w ostatnich latach, jednak w tym roku przyszło rozczarowanie. Barça grała także w pięciu z rzędu finałach Pucharu Króla, a w tym sezonie odpadła już w fazie ćwierćfinałów. 

Sam Leo Messi, który z nadziejami wypowiadał się przed rozpoczęciem sezonu, w lutym mówił już zupełnie co innego. Stwierdził wtedy, że "jeśli nie poprawi się gra Barcelony, wtedy nie można mówić o niej jako o kandydacie do zwycięstwa w Lidze Mistrzów". W maju powtórzył tę opinię, która była odpowiedzią na optymistyczne komentarze Quique Setiena na temat zdobycia tytułu. AS podkreśla, że Argentyńczyk znacznie lepiej zna drużynę i wie, na co ją stać w danym momencie.

- Zdaliśmy sobie sprawę z wielu rzeczy. Dziś musimy wykonać krok naprzód. Trzeba z ambicją wychodzić na boisko w meczu z każdym rywalem. Nie ma co więcej o tym mówić, teraz jest czas na pokazanie tej zmiany - Leo Messi ponownie wypowiedział się po ostatniej kolejce LaLigi i tym razem w jego słowach można było dostrzec nadzieję na dobry występ w Lidze Mistrzów, jednak nie zabrakło także autokrytyki.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Jezu jakie to ważne nawet mi się czytać tego nie chcę

Nasuwa mi się tekst piosenki Sylwii Grzeszczak: "z Twych wielkich słów kręcimy dziś komedię..." xD

Szkoda Valverde. Powinni pozwolić mu dograć ten sezon, albo wyrzucić go jeszcze przed rozpoczęciem.

Fajne przemówionko xD

Gadanie nic nie kosztuje.

Fascynująca informacja. AS w formie.