Mundo Deportivo: Riqui Puig zachwycił swoją grą Gennaro Gattuso dwa lata temu

Julia Cicha

3 sierpnia 2020, 18:00

Mundo Deportivo

8 komentarzy

Riqui Puig ma szansę zagrać w sobotę w meczu z Napoli i zadebiutować w Lidze Mistrzów. Mundo Deportivo przypomina, że pomocnik zachwycił w przeszłości trenera włoskiego zespołu Gennaro Gattuso, gdy ten prowadził jeszcze Milan.

Miało to miejsce 5 sierpnia 2018 roku, kiedy Barça mierzyła się z drużyną z Mediolanu w trakcie presezonu. Riqui popisał się już świetną grą we wcześniejszym starciu z Tottenhamem, efektownie ogrywając Eriksena. Na konferencji prasowej po spotkaniu z Milanem Gattuso powiedział: - gra Riquiego Puiga to spektakl. Ma wciąż twarz dziecka, ale zachwyca mnie to, jak traktuje piłkę. Widzę, że czuje piłkę wewnątrz, to coś podobnego do poezji. Od dawna słyszę o nim i o innych chłopakach. Nie można tego sklonować. Ci zawodnicy nie bazują na konkretnym modelu taktycznym, mają jednak wspólną ideę. Nieco im tego zazdroszczę w porównaniu do naszej szkoły piłkarskiej.

Trener nie był jedyną legendą Milanu, która skomplementowała Riquiego tamtego dnia. Zrobił to też Daniele Massaro, który pogratulował mu świetnego występu: - Riqui gra z dużą osobowością, zawsze ma wysoko podniesioną głowę. Możemy widzieć nowego Iniestę.

Spotkanie z Massaro opisał później sam Puig: - poszedłem po koszulkę do autobusu i wymieniliśmy się trykotami. Wiedziałem nieco, kim on był, zrobiliśmy sobie zdjęcie. Massaro strzelił nam dwa gole w 1994 roku, ojciec nieco mi o nim opowiadał. Massaro powiedział mi, że podobała mu się moja gra, i poprosił o moją koszulkę.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No jak mówi to ktoś taki jak Gattuso to musi mieć coś racji. Patrząc na to jaką postawę ten pierwszy prezentował w swojej karierze.

Szacunek dla Puiga za upór i nie danie się wypchnąć na wypożyczenie :)

Riqui to diament.
Niestety potrzebuje dobrego trenera który pomoże mu nie tylko grać ale również się rozwijać. Wtedy za kilka lat może być jednym z najlepszych na świecie.
To samo dotyczy de Jonga.

Riqui Puig
Dziękujemy za cierpliwość.

Pamiętam jak ośmieszał wtedy piłkarzy Spurs. Mimo to dopiero teraz doczekał się prawdziwej szansy...

Wtedy też Dzbanverde powinien był zacząć mu dawać regularnie minuty.

Po raz kolejny mam nadzieję, ze to błąd w tłumaczeniu, ale skoro przyjmę, że raczej niestety nie , to pokazuje jak w Barcy rozpoznaje się talenty i jak się wpuszcza świeżą krew w podstarzały krwioobieg.

dokładnie dwa lata temy?
bo ostatnio była rocznica odejścia Money, i było napisane że ,,dokładnie'' trzy lata temu.

Nie chce iść do kościoła na darmo...