Josep Maria Bartomeu: Transfer Arthura był jego pomysłem

Julia Cicha

1 sierpnia 2020, 19:56

Sport

86 komentarzy

Fot. Getty Images

Josep Maria Bartomeu udzielił wywiadu dziennikowi Sport. Jego pełna treść zostanie opublikowana jutro, ale już dziś możemy zapoznać się z niektórymi wypowiedziami prezydenta Barcelony.

Bartomeu wyjawił, że pomysł transferu do Juventusu był autorstwa samego Arthura: - to piłkarz, który nie mógł przedłużyć umowy za taką kwotę, jakiej by chciał, otrzymał lepszą ofertę, powiedział nam o tym, a my nie mogliśmy jej wyrównać. Postanowił odejść i wtedy zorganizowano operację.

Prezydent bardzo skrytykował późniejsze działania pomocnika: - to, co zrobił Arthur, jest brakiem szacunku dla kolegów, ponieważ drużyna chce dobrze spisać się w Lidze Mistrzów. Zabrakło mu też szacunku dla klubu. To nielogiczne, że zawodnik chce się usunąć, grając o tak ważne trofeum. To nieuzasadnione i niezrozumiałe. Doszliśmy do porozumienia, że do zakończenia sezonu Ligi Mistrzów Arthur pozostanie w Barcelonie. Ma swoją wartość w zespole i mógłby na pomóc.

- Arthur nie wrócił z krótkich wakacji. To nieakceptowalny brak dyscypliny. Z tego powodu wszczęliśmy dochodzenie, ponieważ nie ma żadnego powodu, który usprawiedliwiłby jego nieobecność. Zadzwonił do nas i powiedział: „nie wrócę, zostaję w Brazylii”. To jego decyzja. Nikt mu na to nie pozwolił – jasno stwierdził Bartomeu.

Następnie Katalończyk skomentował również sytuację Quique Setiena: - ma ważny kontrakt. Kiedy go zatrudniliśmy, wyjaśniliśmy, że mówiliśmy o projekcie na ten sezon i na cały kolejny. Nie można oceniać trenera po kilku miesiącach i sezonie przedzielonym pandemią. Arturo Vidal sam powiedział, że piłkarze mieli mało czasu na poznanie szkoleniowca i na pracę. Nigdy nie myśleliśmy o zmianie trenera. Wiem, że pojawiły się jakieś informacje, że jeśli przegra dwa mecze, zastąpi go Pimienta, ale nigdy nie było o tym mowy. Ani z Abidalem, ani z Planesem czy zarządem. Setien jest naszym trenerem. Z nikim nie rozmawialiśmy, z Laurentem Blankiem też nie. Z Xavim tak, bo mamy dobre relacje, ale on niedawno przedłużył umowę. Pewnego dnia do nas przyjdzie, on zdecyduje kiedy.

- Nie otrzymaliśmy formalnych ofert za Ansu Fatiego, ale pojawiło się zainteresowanie kilku klubów. Odmówiliśmy. Ansu nie jest na sprzedaż. Jest niezwykle ważny dla przyszłości klubu. Reprezentuje La Masię, która szkoli piłkarzy awansujących do pierwszego zespołu – zakończył prezydent.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No tak. Logiczne. Sprzedali młodego brazylijczyka, wzięli starego 30 letniego gracza z Bałkanów, bo ponoć brazol chciał więcej kasy. W sumie logiczne.....gdyby nie fakt, że Bośniak dostał 3krotnie większy kontrakt niż domagający się podwyżki brazylijczyk. Panie Barto pora kończyć. Naprawdę. I tak wszyscy wiedzą, że potrzebowaliście kasy do 31 czerwca bo by was na taczkach wywieźli zgodnie ze statusem.

@yoli Statusem? Kolejny trudny termin. Status, obwód itp. Tak to jest, jak się nie rozumie słów, których się używa w danym kontekście.

@Dari0G Statutem. Słownik zmienił lingwisto.

@yoli Na pewno. Zmienił Ci ze "statut" na "status"? Z jednego poprawnego na inne poprawne? Po prostu nie wiedziałeś, co które słowo znaczy, a brzmią podobnie. Podobnie jak sporo osób używa tutaj słowa "obwód" w odniesieniu do rezerwy drużyny, zamiast poprawnego "odwód". Około roku temu spierałeś się ze mną, co znaczy kontuzjogenny, twierdząc, że "podatny na kontuzje", więc w żadne słownikowe bajki nie wierzę. Nie jestem "lingwistą", jeśli czegoś nie jestem pewien, sprawdzam albo po prostu nie używam danego słowa.

@Dari0G chyba jesteś jakiś trochę niedoje.....?? Może ty nie wiesz za bardzo co te słowa znaczą i sprawdzasz w słowniku. To była zwykła literówka.
Co do kontuzjogennego możesz wziąć ile chcesz słowników, ale te słowo zaczyna być co raz częściej używane jako odniesienie do "contusion prone" czyli dokładnie podatny na kontuzję. A teraz idź włanczać światło włancznikiem

@yoli Człowieku, nie kompromituj się. Nie rozumiesz słów, których używasz i jeszcze jesteś z tego dumny. Do tego wymyślasz bzdury, jedynie nieuki mogą używać słowa "kontuzjogenny" w tym znaczeniu.
« Powrót do wszystkich komentarzy