Lizbona przygotowuje się do organizacji Final 8 Ligi Mistrzów

Julia Cicha

1 sierpnia 2020, 19:30

Mundo Deportivo

4 komentarze

Fot. Getty Images

Już za kilkanaście dni w Lizbonie zacznie się Final 8 Ligi Mistrzów. W mieście rozpoczęto przygotowania, które opisuje Mundo Deportivo.

Do stolicy Portugalii przyleci osiem zespołów. Na pewno znajdą się wśród nich Atlético, PSG, Atalanta i RB Lipsk, a pozostała czwórka zostanie wyłoniona w starciach Manchester City vs Real Madryt, Barcelona vs Napoli, Juventus vs Olympique Lyon i Bayern vs Chelsea. W sumie zostanie rozegranych siedem meczów: cztery ćwierćfinały, dwa półfinały i finał. Wg szacunków Portugalskiego Instytutu Administracji i Marketingu miasto może zarobić na tym 50,4 miliona euro.

Spotkania odbędą się bez udziału kibiców, ale do Lizbony i tak przyleci tysiąc osób zaproszonych przez UEFA, media oraz pracownicy. Oprócz tego konieczna będzie kontrola około 16 tysięcy kibiców, którzy planują przylecieć do miasta dopingować swoje drużyny, mimo że nie zostaną wpuszczeni na stadiony. Sytuacja będzie szczególnie trudna, biorąc pod uwagę ostatni wzrost zakażeń koronawirusem. Do tej pory w Portugalii odnotowano 51 tysięcy przypadków, a zmarło ponad 1700 osób.

Region Lizbony został najbardziej dotknięty pandemią, a od połowy maja zanotowano tam około 80% wszystkich zakażeń w kraju. Zaobserwowano jednak w ostatnich dniach tendencję spadkową. Mieszkańcy miasta zdaniem Mundo Deportivo nie boją się i są bardzo zadowoleni z organizacji turnieju. Kibic Benfiki José mówi, że „teraz wszystko jest spokojniejsze, latem sytuacja związana z wirusem się uspokoiła. Nie ma niebezpieczeństwa w związku z Ligą Mistrzów, ale trzeba uważać”. Jego żona Isa dodaje: - jesteśmy w konkretnej fazie pandemii, ale jeśli zostaną zachowane podstawowe zasady higieny, będzie dobrze.

Mieszkańcy wierzą w dobrą organizację i są optymistami, choć w Lizbonie nie wszystko wróciło jeszcze do normy. Większość lokali zamyka się o 20, po tej godzinie nie wolno też sprzedawać alkoholu w sklepach i na stacjach benzynowych. Później zamykane są tylko restauracje oferujące kolacje, ale od 23 zamiera już całe miasto.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Region Lizbony najbardziej dotknięty epidemią....a Napoli się martwi przyjazdem do Barcelony...

8 Liga Mistrzow :d Widze druzyny polskiej B Klasy zawitaja do Lizbony.