FC Barcelona po raz kolejny liderem w mediach społecznościowych

Julia Cicha

1 sierpnia 2020, 17:00

FCBarcelona.es

14 komentarzy

Fot. Getty Images

  • FC Barcelona po raz kolejny jest liderem pod względem liczby interakcji w mediach społecznościowych
  • Katalończycy angażują się m.in. na Facebooku, Instagramie i Twitterze
  • Klub rozpoczął też działalność na Tik Toku, gdzie również jest liderem

Kolejny sezon z rzędu FC Barcelona deklasuje konkurencję pod względem działalności w mediach społecznościowych. Klub opublikował dane pokazujące, że w tym sezonie wygenerował najwięcej interakcji na Instagramie, Facebooku i Twitterze (w sumie 1,376 miliarda polubień, komentarzy, udostępnień i retweetów).

Wynik Barçy jest o 18% lepszy od tego uzyskanego w poprzednim sezonie. W zestawieniu drugie miejsce zajął Liverpool (1,291 miliarda interakcji), trzecie Manchester United (1,129 miliarda), a dalej znalazły się Juventus (826 milionów) i Real Madryt (765). Dane przygotowało Blinkfire. Jeśli weźmiemy pod uwagę poszczególne portale, Barcelona będzie liderem na Twitterze i Instagramie. Jest tam jedyną drużyną przekraczająca miliard interakcji. Z kolei na Facebooku Katalończyków wyprzedził Liverpool.

Na Youtube pod uwagę brane są wyświetlenia, a nie interakcje. Tych w okresie od 1 lipca 2019 roku do 30 czerwca 2020 roku Barça zgromadziła 458 milionów, co daje wzrost o 30% rok do roku. Ma to szczególną wartość, jeśli dodamy, że w klubom LaLigi nie wolno publikować skrótów meczów w przeciwieństwie do zespołów z Anglii czy z Włoch. Barcelona ma też najwięcej subskrybentów na tej platformie – około 10 milionów.

Wśród młodych kibiców modny stał się w ostatnich miesiącach Tik Tok. Tam również wiedzie prym Blaugrana, która ma 4,5 miliona obserwujących i 38,5 miliona polubień. Do 30 czerwca opublikowała 234 filmy obejrzane w sumie 397 milionów razy. W ciągu ostatnich 12 miesięcy klub zdobył 26 milionów nowych followersów. Należy dodać, że tym razem 30 czerwca, kiedy kończy się okres brany pod uwagę w statystykach, wypadł przed zakończeniem sezonu. W trakcie pandemii kluby musiały szukać nowych sposobów utrzymywania kontaktu z kibicami, co okazało się skuteczne.

Między 12 marca a 14 maja Barça uzyskała w sumie 178 milionów interakcji, co jest najlepszym wynikiem wśród drużyn piłkarskich. Powstał hashtag #Culersathome, za pomocą którego komunikowano się z fanami ze wsparciem sponsorów, proponując im różne aktywności. Barcelona przypomina, że niedawno powstała też jej własna platforma Barça TV+ oraz sklep internetowy. W tym kontekście media społecznościowe są bardzo ważne, ponieważ to tam pokazywane są nowe produkty, dzięki czemu sprzedaż on-line może stać się w ciągu pięciu lat jednym z głównych źródeł przychodu klubu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

w ostatnich latach tylko tym się możemy pochwalić tak naprawdę....

To co boty Bartka, hashtag #bartoout i memy z 0:4 robią wynik :D

Mimo to na insta real ma więcej followków i na tt chyba też mają więcej obserwujących

I cyk do gablotki.

Trochę wiary w Barce ludzie, po burzy zawsze wychodzi słońce

Jakoś muszą się dowartościować.
konto usunięte

na Twitterze jest akcja "bartomeu Out " ,wiec w tym jest tez spory udzial :) Juventus skoczyl niesamowicie od czasow przyjscia CR7

No bijemy rekordy. Rekord bluzgania i obrażania zarządu już mamy, może teraz zaczniemy grać.

Na PornHubie tez jestesmy liderami, po tych blamażach w Lidze Mistrzów

Szkoda że nie w lidze

O proszę, czyli jednak jesteśmy w czymś Liderem. I'm proud.