Marlon Santos: Moim marzeniem jest powrót do Barcelony

Julia Cicha

31 lipca 2020, 20:00

COPE

2 komentarze

Fot. Getty Images

Marlon Santos był gościem stacji Cadena COPE i w rozmowie z dziennikarzami wyraził chęć powrotu do Barcelony oraz skomentował zbliżające się starcie Katalończyków z Napoli.

- Gra w Barcelonie zawsze jest zaszczytem. To moje marzenie i cel, ale teraz myślę o dokończeniu sezonu w Sassuolo. Potem zobaczymy, co się wydarzy – powiedział zawodnik, którego Barça może odkupić za 20 milionów euro. Dwa lata temu klub wynegocjował sprzedaż obrońcy za 6 milionów euro, jeśli rozegra on we Włoszech 50 meczów, co jeszcze nie miało miejsca. Barcelona zachowała też prawo do 50% zysku z kolejnego transferu Brazylijczyka.

Marlon jest jednym z wielu środkowych obrońców, którzy nie odnieśli sukcesu w Barcelonie w ostatnich latach. Trafił do zespołu rezerw w 2016 roku i nie przekonał do siebie Luisa Enrique: - nie wiem, dlaczego tak się stało. Wciąż mam do tego klubu wielki sentyment. Mam nadzieję, że wrócę i zrealizuję swoje marzenie ciągłej gry.

24-latek uważa, że wciąż ma kilka rzeczy do poprawy: - rozegrałem dobry sezon, ale to prawda, że mam wiele do poprawy. Wciąż jestem w wieku, w którym mogę to zrobić.

Sassuolo zmierzyło się ostatnio z Napoli, które będzie rywalem Barcelony w Lidze Mistrzów. Marlon zagrał w tym meczu od pierwszej minuty i ocenił szanse Katalończyków w zbliżającym się pojedynku: - Napoli to świetny zespół, ale Barça jest faworytem. Musi uważać, bo Włosi mają groźnych zawodników, szczególnie w ataku z Milikiem i Mertensem. Barcelona ma jednak najlepszego piłkarza na świecie i myślę, że może awansować.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie ma szans. W wieku 24lat i gra w Sassuolo? Powiedzmy na 99.5%

Raczej już chłop nie wróci,jakoś nie słychać by zwojował Serie a,a tylko w ten sposób sobie o nim przypomną.