Sport: Plany kadrowe FC Barcelony

Julia Cicha

25 lipca 2020, 18:27

Sport

35 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Dziennik Sport opisuje plany kadrowe FC Barcelony na kolejny sezon
  • Drużyna chce postawić na wielu młodych piłkarzy, odmładzając skład
  • Równocześnie na znaczeniu nie straci część zasłużonych dla klubu weteranów

FC Barcelona planuje odmłodzenie składu w przyszłym sezonie. Dzięki wychowankom oraz młodym graczom pozyskanym z innych zespołów drużyna może nabrać świeżości, by móc lepiej walczyć o postawione sobie cele.

Klub pozyskał już 17-letniego Pedriego i 20-letniego Trincão, którzy jasno pokazują, w jakim kierunku będzie podążać dyrekcja sportowa. Barça chce obniżyć średnią wielu składu, w czym pomogą także Riqui Puig (20 lat), Ronald Araujo (21) i Ansu Fati (17). Cała trójka powinna awansować na stałe do pierwszego zespołu. Wg Sportu szansę może otrzymać także kilku piłkarzy Barçy B, np. Alex Collado,  czy Monchu. Do tego kolejną szansę otrzyma powracający z wypożyczenia 22-letni Carles Aleñá. Katalończycy chcieliby na stałe znaleźć dla niego miejsce w drużynie.

Więcej wątpliwości pojawia się w kontekście pozostałych wypożyczonych: Oriola Busquetsa (21 lat), Mirandy (20), Todibo (20) i Wagué (21). Wszyscy oni mają ważne kontrakty, ale klub chciałby ich sprzedać lub wypożyczyć, choć niewykluczone, że któryś z nich zostanie ostatecznie na Camp Nou w zależności od rozwoju wydarzeń w trakcie presezonu. Sytuacja Rafinhi jest z kolei wg Sportu jasna: Barcelona spróbuje go sprzedać.

Średnia wieku siódemki, która dołączy w presezonie do pierwszego zespołu, to zaledwie 19,7 roku. Do tego De Jong i Dembélé skończyli dopiero 23 lata, a Lenglet – 25. To oni będą zastrzykiem świeżej krwi w drużynie wymagającej odmłodzenia. Jak słusznie zauważa Sport, w kadrze Barçy wciąż jest bowiem aż siedmiu z jedenastu graczy, którzy wystąpili w finale Ligi Mistrzów w 2015 roku. Sześciu z nich ma ponad 30 lat – znajdują się wysoko w hierarchii i mają doświadczenie, ale trzeba nimi umiejętnie zarządzać.

Barcelona chce ponoć, by Piqué, Alba, Busquets, Rakitić, Suárez i Messi poprowadzili zmianę pokoleniową w składzie. Trzeba odpowiednio zmieszać doświadczenie z młodością, by móc ponownie odnieść sukces w Europie. Argentyńczyk ma niepodważalną pozycję, a Busquets, Alba i Piqué dalej będą grać w podstawowej jedenastce, choć trzeba już znaleźć graczy mogących dać im odetchnąć. Rakitić może jednak opuścić Camp Nou. Niewykluczone, że taki sam los spotka Arturo Vidala, choć dziennik nie wyklucza, że zostanie on w klubie na jeszcze jeden sezon. Odmłodzenie składu będzie w Barcelonie kluczowe. Sport zauważa, że Barça była w tym sezonie drużyną z najwyższą obok Eibaru średnią wieku, która w meczu z Sevillą wyniosła nawet 30,7 roku.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Alenia będzie w przyszłości takim Sergim Roberto, będzie upychamy wszędzie gdzie będzie potrzebny :)

@Pivott i skończy na lewej obronie?

@marchisio10 Kto ich tam wie.
« Powrót do wszystkich komentarzy