Sport: Barcelona myśli już o nagrodzeniu Clementa Lengleta za jego ciężką pracę

Dariusz Maruszczak

14 lipca 2020, 14:30

Sport

39 komentarzy

Fot. Getty Images

Clement Lenglet obchodził wczoraj drugą rocznicę swojej prezentacji w barwach Barcelony. Jak donosi dziennik Sport, kataloński klub jest na tyle zadowolony z wydajności i postawy Francuza, że planuje nagrodzić go nowym kontraktem za ciężką pracę.

Lenglet trafił do Barcelony latem 2018 roku za 35 milionów euro i szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie Blaugrany, choć pomogły mu w tym problemy zdrowotne Samuela Umtitiego, który był pierwszym wyborem na starcie rozgrywek. Były zawodnik Sevilli nie miał większych problemów z adaptacją i z każdym meczem się rozwijał. Ciężko pracował nawet wtedy, gdy wydawało się, że Quique Setien woli postawić na Umtitiego. Po wznowieniu sezonu Lenglet jest jednym z najrówniej grających zawodników Barcelony i wystąpił w podstawowym składzie w siedmiu z ostatnich ośmiu meczów. 25-latek jest coraz pewniejszy w grze, rzadko zdarzają mu się poważne błędy, a ponadto jest wzorowym profesjonalistą i jego postawa nie budzi najmniejszych zastrzeżeń. W wywiadach zawodnik sam podkreślał też, jak duże znaczenie ma dla niego analizowanie gry rywali, aby wciąż się poprawiać.

Z tych wszystkich powodów Barcelona planuje zdaniem Sportu zaoferować Lengletowi nowy kontrakt w przyszłym sezonie. Obecna umowa wygasa dopiero za trzy lata, ale klub chce działać z wyprzedzeniem, biorąc także pod uwagę młody wiek obrońcy i możliwość jego dalszego rozwoju. Według dziennika Barça poinformowała już Lengleta, że negocjacje rozpoczną się na przełomie 2020 i 2021 roku.

Celem jest wynagrodzenie Francuza za jego ciężką pracę i prezentowany poziom. Barcelona chce zabezpieczyć przyszłość Lengleta na Camp Nou na wypadek zainteresowania innych klubów, które mogłyby go kusić znacznie wyższymi zarobkami. Sport uważa, że negocjacje mogłyby zostać sfinalizowane na dwa lata przed końcem obecnego kontraktu, co jest dość standardową metodą postępowania przy przedłużeniu umowy z zawodnikiem będącym na takim etapie kariery. Lenglet dotychczas rozegrał w barwach Blaugrany 81 meczów i z pewnością czeka go znacznie więcej spotkań w katalońskim klubie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeśli ktoś zasługuje na podwyżkę i zaufanie, to właśnie Lenglet, chyba niewielu się spodziewało, że stanie się tak dla nas tak istotny i pewny, w tym ja. Okazało się jednak że regularność i dyscyplina dają efekty. Niestety Umtiti już raczej nie powróci do wielkiej formy, ale dzięki Lengletowi tego zbytnio nie odczuwamy.

Wciągnął nosem Samuela chociaż w to na początku nie wierzyłem :)

Jeszcze tylko to głupie kartki ograniczyć i można go pochwalić, jako jednego z nielicznych.

Akurat Clement utrzymuje równą wysoką formę, nie marudzi robi swoje i widać to w każdym meczu. Nie spodziewałem się po nim aż tyle, gdy do nas przychodził.

Niemozliw! Komus w zarzadzie, w jednej z czaszek zderzyly sie neurony i cos z tego powstalo pozytywnego!

Lenglet + DeLigt w obronie - japierdziele, jak bym chciał taki duet zobaczyć w Barcelonie.

Po prostu chłopak ma dobrze poukładane w głowie i nie gwiazdorzy , niektórzy powinni brać przykład z takiego zawodnika.

Dobry transfer, po tej przerwie pandemicznej chyba najlepsza forma od czasu przyjścia

Jakiś rok temu był podobny artykuł i okazało się że Lenglet zanotował zjazd z formą. Umtiti po podwyżce też już na swój poziom nie wskoczyl. Może Francuzi tak mają?:)

narazie jest w dobrym momencie zobaczymy jak długo to bedzie utrzymywał , przypominam że z umtitim też wszystko grało póki sie nie zaczął sypać ,lenglet indywidualnie wypada świetnie ale i tak nasza obrona monolitem nie jest....

Grajek na lata, w barwach Barcelony i Francji.
W sumie dziwiło mnie to, że QS stawia na Biga Sama.

Świetny zawodnik.

Btw Arthurowi też obiecali podwyżkę. Mam nadzieję, że nie skończy się tak samo, bo sprzedaż Lenlgeta byłaby znacznie większą głupotą.

Można kupić dobrego zawodnika za niewielkie pieniądze? Można

Oho, Barca jak ochoczo rozdaje pieniądze. Nawet w Realu tak nie ma.

Jemu to się należy lepiej niż innym ,a i dla Ter Stegena

Najlepszy transfer ostatnich 3 lat obok Vidala, De Jonga i Paulinho.

No temu Panu to się należy jak psu buda!