Mundo Deportivo: Sergi Roberto grał już w tym sezonie na pięciu różnych pozycjach

Julia Cicha

8 lipca 2020, 19:00

Mundo Deportivo

12 komentarzy

Fot. Getty Images

Sergi Roberto rozegrał ostatnio większą część meczu z Villarrealem w środku pola, na pozycji, na którą miał wrócić w tym sezonie. Ernesto Valverde zaproponował mu to rozwiązanie latem 2019 roku, ale rzeczywistość okazała się inna.

Mundo Deportivo zauważa, że Katalończyk jest niezwykle wszechstronnym zawodnikiem, co działa na korzyść zespołu. W spotkaniu na La Ceramica wystąpił na lewej stronie pomocy, czyli tam, gdzie najbardziej lubi. Znajdował się za Leo Messim będącym na pozycji mediapunta i obok Jordiego Alby. To już piąta pozycja, na jakiej widzieliśmy Roberto w tym sezonie.

Na początku kampanii piłkarz grywał na prawej stronie pomocy (w meczach z Athletikiem, Betisem, Osasuną, Granadą i Villarrealem), ale później wrócił na prawą obronę, by Semedo mógł odpocząć. Moussa Wagué nie mieścił się w planach trenera. Od października Roberto na stałe wrócił do defensywy, z wyjątkiem starcia z Celtą, kiedy to był piwotem zastępując Busquetsa, i Realem, gdy zobaczyliśmy go na prawej obronie.

Po przyjściu Setiena Katalończyk w trzech pojedynkach był członkiem trzyosobowej obrony, a raz wystąpił nawet na prawym skrzydle. Do kompletu brakuje mu tylko lewej obrony i lewego skrzydła. A wy na jakieś pozycji widzielibyście Roberto? Dajcie znać w komentarzach.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wszechstronny pilkarz takich ze świeca szukać

Na bramce niech sobie Ter Stegen odpocznie haha...:)

Wyglądał świetnie w ostatnim meczu jako lewy pomocnik.
Miał duży udział w tym, że nasza gra wyglądała bardzo dobrze w ostatnim meczu.

Zbędny news, w tamtym roku był podobny artykuł

Uniwersalna zapchajdziura niestety :(

Do kompletu jeszcze pozycja bramkarza.

Czyli w jego wykonaniu żadna nowość, tylko on i Kimmich tak potrafią ^^

Nie masz pomysłu na zastąpienia jakiegoś zawodnika a masz Sergi Roberto? Nic trudnego, on na każdej pozycji utrzyma dobry poziom. Jakbym był trenerem chciałbym takiego zawodnika w kadrze mieć.