Javier Tebas: Telefon Florentino Péreza w sprawie sędziowania nie był najlepszy

Julia Cicha

7 lipca 2020, 11:00

TV3, Sport, MD

31 komentarzy

Fot. Getty Images

W rozmowie z katalońską telewizją TV3 prezes LaLigi Javier Tebas skomentował zarzuty kierowane w stronę systemu VAR, który wg niektórych jest niesprawiedliwy. Nawiązał też do działań Realu Madryt w tym zakresie.

- Nie jest dobre dla świata sędziowskiego ani dla ogólnej sytuacji, by tak ważny klub jak Real mógł zadzwonić do federacji w sprawie sędziowanie 20 minut po zakończeniu meczu. Być może sprawia to, że arbitrzy obsługujący VAR odczuwają większe napięcie. Trzeba starać się, by sędziowie byli jak najmniej związani z polemiką. Oczywiście jeśli ogłaszamy, że rozmawialiśmy z prezesem Realu o systemie VAR, nie jest najlepiej – powiedział Tebas, krytykując Florentino Péreza. Do wspomnianej sytuacji doszło kilka miesięcy temu, gdy to Los Blancos mieli pretensje do sędziów.

- Trzeba poprawić działanie VARu, nie można odciąć się od polemiki. Widać duże błędy, system interweniuje przy zbyt wielu zagraniach – przyznał prezes LaLigi, po czym dodał, że stadiony nie będą mogły zapełnić się w całości, dopóki nie powstanie szczepionka na koronawirusa.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Perez do Tebasa "Weź tam załatw nam kilka punktów, potem powiedz, że systemem VAR trzeba udoskonalać i powiedz do jakiejś gazety, że dzwoniłem do Ciebie 20 minut po meczu. Myślę, że jak mnie publicznie skrytykujesz, nikt nie będzie podejrzewał, a razem wykołujemy tą cholerną Barcelone". Tebas na to "jasne przyjacielu, tak zrobimy, dla chwały Realu"

Moim zdaniem VAR nie za wiele poprawił poziom sędziowania w Hiszpanii. Sędziowie i przy pomocy VAR-u podejmują lepsze lub gorsze decyzje, a co ciekawsze to teraz łatwiej im to przychodzi gdyż zawsze mogą powiedzieć, że wsparli się na opinii tego "niewidzialnego" sędziego.
I druga kwestia to czy rzeczywiście sędziowie pomagają Realowi czy też nie, a mianowicie to kwestia w jakich momentach zostają dyktowane karne.Co prawda nie oglądałem żadnego z ostatnich meczu Realu lecz może zastanawiać fakt, że karne te były dyktowane gdy Realowi szło jak po grudzie, gdy wynik był otwarty. z Getafe na 1:0 w 79 min. (takim wynikiem zakończył się mecz), w meczu z Realem Sociedad Ramos karnego, na 1:0 dla Realu wykorzystał w 50 min.
Nie chcę snuć teorii spiskowych, ale wielcy więcej mogą. W Hiszpanii ludzie z Madrytu, w Polsce tzw. "warszawka". Takie jest niestety życie.

Ludzie według świetnie policzonych tabelek etc etc na to ile VAR/sędziowie komuś zabrali punktów i jakby wyglądała tabela to na pierwszych dwóch miejscach byłby 1 Real 2 Barca, a Real ponoć powinien mieć 3 punkty więcej, gdyby nie błędy arbitrów no ale na ich niekorzyść przed kwarantanną się mylili, ale po kwarantannie to zdecydowanie na nie korzyść Barcy, nie ma co płakać po prostu poziom sędziowania jest chujowy, a nie korupcja

Wszystko jest przeciw Barcelonie. Poczawszy od historycznej przeszlosci po terazniejszosc. „Prawdziwy” patriota Perez ma wieksze wplywy niz wszyscy prezydenci Barcy. To zawsze bedzie problemem dla Barcelony miasta, klubu czy ludzi.

Var powinien już dawno być wprowadzony, Real by mógł pomarzyć o CL 3x z rzędu , Ramos by wylecial za salaha , a taki przygłup jak Pepe dostawał by czerwona co dwa mecze, za te przypadkowe nadepnięcia na nogi czy palce Messiego zawieszenie na kilka meczy .

Kradli bez varu , kradną z varem taki właśnie jest Real Madryt!

Perez zadzwonił do Tebasa a miesiąc później w dwóch meczach z rzędu var działa tylko i wyłącznie na korzyść Realu
Bardzo bardzo ciekawe ????
konto usunięte

Coo?! Dla mnie to jest oficjalne przyznanie, że Realowi pomagają sędziowie.

Możecie gadać, że Barca jest sama sobie winna sytuacja w lidze bo jest to poniekąd prawda ale oglądalem prawie wszystkie mecze po wznowieniu rozgrywek i krew mnie zalewa gdy przypominam sobie te wszystkie decyzję sędziowskie na ich korzyść zwłaszcza ta z meczu z Bilbao. Sędziowanie w laliga jest na poziomie ekstraklasy z lat 90.

Świetnie czekamy na szczepionkę która zabije miliony ludzi ;)

Poskarżył się Perez teraz im się odwdzięczają sędziowie...

Tebas ma pretensję do Pereza, bo ten powinien zadzwonić 20 minut, ale przed meczem :)