César Luis Menotti: Nie traktujmy Messiego jak 50-latka

Maciej Łoś

4 lipca 2020, 17:30

Tyc Sports, Mundo Deportivo

10 komentarzy

Fot. Getty Images

César Luis Menotti udzielił wywiadu na temat Leo Messiego dla TyC Sports. Były selekcjoner reprezentacji Argentyny wierzy, że jego rodak pozostanie w Barcelonie.

- Uważam, że Messi i Barça dojdą do porozumienia. Nie widzę powodu, dla którego klub mógłby nie zaoferować mu nowego kontraktu. Messi jest ambasadorem Barcelony bardziej niż Bartomeu. On tu się narodził. Finanse nie powinny być problemem, popatrzmy na transfer Griezmanna. Gdyby coś nie wyszło, nie zrozumiałbym tego.

- Nie traktujmy Messiego jak 50-latka. Nie ma też co prawda 18 lat, ale jest tym samym piłkarzem co pięć sezonów temu. Nie miewa kontuzji, przygotowuje się w odpowiedni sposób. Nie wiem tylko, czy teraz jest gotowy na sto procent przez to wszystko, co się dzieje dookoła. 

- Rzeczywistość wygląda tak, że Barcelona szuka swojej formy, nie wszystko funkcjonuje tam dobrze. Jest bardzo dużo zmian, a to nie pomaga. Messi jest coraz bardziej samotny, musi wygrywać mecze w pojedynkę, tak jak w wielu okazjach.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Messi to geniusz. Najlepszy piłkarz w historii musi mieć wpływ na grę klubu, w którym gra, inaczej nie byłby najlepszy. Tylko kompletni idioci tego nie rozumieją i chcieliby się Go pozbyć. Powinien grać u nas tak długo, jak tylko będzie umieć stać na nogach. Howgh!

Messi co prawda myśle ze momentami irytuje większość z nas, jednak nie mam do niego żadnych pretensji, spróbujcie sobie przypomnieć sytuacje w której KTOŚ posyła messiemu prostopadle podanie na sam na sam z bramkarzem. To jest absurd ze ten chłopak strzela 30/40/50 bramek w sezonie mimo ze tylko on w całym zespole rozdaje takie piłki, ostatnia jaka przychodzi mi do głowy to ( gore podanie od banegi na MŚ przeciwko nigerii ) 2 lata temu... niesamowite a jednak prawdziwe:((

Im wcześniej wyzwolony się z uzależnienia od Messiego i pozbędziemy się świętych krów z szatni tym lepiej dla Barcelony, doszliśmy do tego że Messi pobiera ponad 30 baniek na czysto (a za chwilę ma dostawać 50) ma w nosie sztab trenerski i wyklucza innych z gry, nikt nie powinien stać ponad klubem, jestem fanem Barcelony a nie Messiego.

"Finanse nie powinny być problemem, popatrzmy na transfer Griezmanna"
Szykuje się 100 mln podwyżka ??
Tego sam Messi pewnie się nie spodziewa!

Nie mogę się zgodzić że jest tym samym piłkarzem co 5 lat temu, pięć lat temu potrafił wziąć gałę i sam przejść pół boiska teraz takie rzeczy praktycznie się już nie zdarzają, ile razy w tym sezonie zszedł z prawej strony przedryblował pół obrony równolegle do bramki i strzelił gola? Tak Messi powoli staje się słabszy albo inaczej akcenty w jego grze się zmieniają, obecnie dużo bardziej bazuje na partnerach.