Oficjalnie: García Pimienta przedłuża umowę z Barceloną!

Julia Cicha

30 czerwca 2020, 22:01

FCBarcelona.es

3 komentarze

Fot. Getty Images

FC Barcelona poinformowała, że doszła do porozumienia z Francisco Javierem Garcíą Pimientą w sprawie przedłużenia jego kontraktu. W ciągu kilku dni trener Barçy B podpisze umowę do 30 czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia jej o kolejny sezon.

García Pimienta urodził się 3 sierpnia 1974 roku w Barcelonie. W 1986 roku zaczął grać w młodzieżowych drużynach Barçy i dotarł aż do zespołu rezerw, gdzie był częścią składu razem z De la Peñą, Celadesem, Quique Álvarezem, Rogerem, Juanem Carlosem Moreno i Tonim Velamazanem. W sezonie 1995/96 jego talent eksplodował, a on strzelił osiem goli w 35 meczach i zadebiutował w pierwszej drużynie 26 maja 1996 roku w meczu z Deportivo. Od 2001 roku trenował zespoły młodzieżowe Barcelony od cadete A aż do Barçy B.

Przez dwa sezony Katalończyk był drugim trenerem Barçy B (2015-17). Następnie został pierwszym szkoleniowcem juvenilu B, a później – juvenilu A. Z tą ostatnią ekipą zdobył mistrzostwo oraz wygrał UEFA Youth League. Następnie przejął Barçę B po zwolnieniu Gerarda Lópeza. Pod jego wodzą rezerwy zajęły ósme miejsce w lidze sezonie 2018/19, a w obecnej kampanii walczą o awans do Segunda División A w playoffach. Pierwszym rywalem będzie Real Valladolid B, a spotkanie zaplanowano na 19 lipca.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Chciał bym go zobaczyć jako trenera pierwszej drużyny.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Jeden z niewielu ludzi na wlasciwym miejscu.