Marca: Szansa dla Riquiego Puiga

Maciej Łoś

27 czerwca 2020, 15:09

Marca

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Z powodu nieobecności Sergio Busquetsa i jutrzejszego wylotu Arthura na testy medyczne do Turynu, Riqui Puig ma dziś niepowtarzalną szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności. 

Marca podaje, że Riqui Puig może dzisiaj wystąpić w pierwszym składzie Barcelony w meczu z Celtą Vigo. Od pewnego czasu młody pomocnik coraz głośniej daje o sobie znać Quique Setienowi dzięki dobrej grze w ostatnich spotkaniach, w których pojawiał się na boisku w drugich połowach. Szczególnie korzystne dla Barcelony było jego wejście w pojedynku z Athletikiem. Puig razem z Ansu Fatim ożywili grę zespołu, który ostatecznie zdołał strzelić bramkę dobrze broniącym się Baskom.

Sytuacja przed dzisiejszym meczem jest korzystna dla Riquiego Puiga. Od pewnego czasu kontuzję ma Frenkie de Jong, z kolei Sergio Busquets otrzymał piątą żółtą kartkę w sezonie w spotkaniu z Athletikiem, przez co nie będzie mógł pojawić się na boisku w pojedynku z Celtą. Quique Setien ma zatem dostępnych czterech pomocników: Arthura, Arturo Vidala, Ivana Rakiticia i Riquiego Puiga. 

Marca podkreśla jednak, że Arthur ma jutro udać się do Turynu na testy przed transferem do Juventusu, dlatego trener Barçy może go dzisiaj oszczędzać, by nie przytrafiło się coś nieprzewidzianego. Prawdodobnie Brazylijczyk zacznie mecz na ławce rezerwowych, a miejsce w podstawowej jedenastce zajmie właśnie Riqui Puig. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Puig powinien być w pierwszym składzie.

Dawaj Riqui! Pokaż wszystkim niedowiarkom na co Cię stać. Lepszej szansy jak dziś możesz nie dostać. Trzymam mocno kciuki.

Nie wieże jak można się było pozbyć Arthura na poczet Pijanica. Jeszcze będzie głośno o Arthurze. Jak już sprzedali to niech nie kupują tego Pijanica, po co to. Zostaniemy w takiej sytuacji, że w pewnym momencie 3/4skladu będzie do wymiany że wzg na wiek, zresztą już tak jest.A rok w środku pomocy zostanie Riqui, de Jong reszta będzie w wieku nie do grania na wysokim poziomie z wyjątkiem Leo. W tej sytuacji powinien wrócić Cou, ustawić go z Riquim i de Jongiem.

Riqui jest szansa... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trzymam kciuki Riqui, zagraj na luzie i pokaż co potrafisz.

Zaprezentuje się z dobrej strony i zostanie sprzedany do klubu typu Roma albo Everton bo oferta będzie o jeden milion większa niż wyceniana suma za Riquiego.
Barceloński Mirek handlarz piłkarzami już takiej okazji nie przepuści