Sport: Éric García może pójść w ślady Gerarda Piqué

Julia Cicha

4 czerwca 2020, 19:30

Sport

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Powrót Gerarda Piqué do FC Barcelony w 2008 roku był wielkim sukcesem. Teraz w jego ślady może pójść inny obrońca, Éric García, który gra obecnie w Manchesterze City.

Dziennik Sport opisuje przypadek Hiszpana. 19-latek ma umowę z angielskim klubem do 2021 roku, w związku z czym za rok Barça mogłaby pozyskać go za darmo. Obrońca będzie wtedy o rok młodszy od Piqué, gdy ten powrócił do Hiszpanii. Na tym podobieństwa się nie kończą, choć prawdą jest, że Gerard występował w drugim z klubów z Manchesteru. Młodszy z zawodników ma dodatkowo tę zaletę, że szkoli się obecnie pod okiem Pepa Guardioli.

Éric García wychował się w La Masii, ale odszedł z Barcelony w 2017 roku z powodu złego zarządzania klubem. Dyrekcja pod wodzą Pepa Segury nie doceniała go i zaoferowała mu jedynie awans z cadete A do juvenilu B oraz standardową pensję nieuwzględniającą jego wyjątkowych umiejętności. Niewystarczające oferta sportowa i finansowa sprawiła, że Éric zaakceptował propozycję Manchesteru City, gdzie czuje się już jak zawodowiec.

ESPN informowało, że Barça interesuje się sprowadzeniem stopera z powrotem. Klub uważnie śledzi jego rozwój w City i w młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii, ale nie wykonał żadnego ruchu. Niemniej jednak relacje Barcelony z agentem piłkarza Ivanem de la Peñą są płynne, co może pomóc w przyszłych negocjacjach. Na razie Katalończycy zajmą się pilniejszymi sprawami, ponieważ wiedzą, że García ma jeszcze rok umowy i warto będzie pozyskać go dopiero w 2021 roku.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pytanie tylko, czy zawodnik będzie chciał odejść z klubu który dał mu szansę, kasę do klubu który go nie poszanował?

Mnie bardziej martwi, o czym Barcelona myślała nie doceniając młodego obrońcy. Ile takich przypadków już mieliśmy.

Sprzedać Todibo i sprowadzić Garcię.
Tyle w temacie.

"Na razie Katalończycy zajmą się pilniejszymi sprawami"

szycie przyłbic dla zarządu?

Będzie tak. Barca się interesuje, prześpi moment., a on pójdzie gdzieś indziej za darmo. Zamsiat teraz przedstawić mu plan żeby chłopak miał nad czym myśleć to Barca ma czas.

Jak najbardziej za!