COPE: Barcelona nie wyklucza wpuszczenia kibiców na Camp Nou jeszcze w tym sezonie

Julia Cicha

2 czerwca 2020, 14:54

COPE, SER

3 komentarze

Fot. Getty Images

Radio COPE podaje, że FC Barcelona planuje wpuścić kibiców na Camp Nou jeszcze w tym sezonie.

Mimo że hiszpańskie władze nie planują takiego rozwiązania aż do początku przyszłego sezonu, niektóre hiszpańskie kluby chciałyby zapełnić część stadionów pod koniec bieżącej kampanii. Jednym z nich jest FC Barcelona, która może spróbować przekonać ministerstwo do zmiany zdania, obiecując zachowanie odpowiednich norm bezpieczeństwa.

Manuel Oliveros z COPE wyjaśnia, że Barça opracowuje wraz z lekarzem Joanem Blade program zatytułowany „Czysta i bezpieczna przestrzeń”. W nim spróbuje pokazać, że na trybuny będzie można wpuścić kibiców bez ryzyka, może nawet zapełniając 30% pojemności Camp Nou. Rozważane są różne rozwiązania, m.in. wpuszczanie na stadion całych rodzin w różne miejsca na trybunach. Barcelona chce mieć jak najwięcej argumentów, by przekonać władze. Informacje te potwierdza również Cadena SER.

Rozgłośnia dodaje też, że Barça nie ogłosiła jeszcze socios, w jaki sposób zamierza zrekompensować im brak możliwości obejrzenia pozostałych do końca sezonu meczów na żywo. Z kolei Real Madryt oznajmił już, że odda kibicom pieniądze. Królewscy pozostałe spotkania rozegrają na Estadio Alfredo Di Stéfano, ponieważ na Bernabéu trwają prace remontowe. Barça preferuje pozostać na Camp Nou i nie przenosić się na Estadi Johan Cruyff.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zarzad Barcy bedzie walczyl do konca ale mysle z malym skutkiem. Decydujacy w tej sprawie nie dadza ot tak prawo zapelniania czesci stadionu. Barca powinna juz teraz wykorzystac szanse i zaczac rozbudowe

Niestety znajac zarzad Barcy to nie zrekompensuje ... Ale za to pod podniesie ceny biletow na nowy sezon :) zebysmy dalej mieli najdrosze :( ... I jeszcze to zmienianie cenn ....

Brawo, wracajmy do normalności.