RAC1: Pięciu piłkarzy FC Barcelony miało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa [Aktualizacja]

Julia Cicha

2 czerwca 2020, 09:57

RAC1, AS

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak dowiedziało się RAC1, pięciu piłkarzy FC Barcelony i dwóch członków jej sztabu szkoleniowego przeszło koronawirusa.

Wszystkie te osoby mają już być zdrowe, a do zakażenia doszło dawno i choroba przebiegała u nich bezobjawowo. Cała siódemka miała jednak otrzymać pozytywny wynik pierwszego testu przeprowadzonego w klubie. Teraz testy są już negatywne, a udział zawodników w rozgrywkach nie jest zagrożony. Te doniesienia kłócą się jednak z informacjami opublikowanymi po pierwszych testach, kiedy to RAC1 podało, że w Barcelonie nie wykryto koronawirusa. Rozgłośnia nie wymienia też teraz konkretnych nazwisk, ale dodaje, że w klubie istnieje pewne zaniepokojenie, że piłkarze, którzy przeszli chorobę, mogą być teraz nieco bardziej podatni na kontuzje.

Tymczasem gracze odbędą dziś kolejny trening w komplecie, przygotowując się do meczu z Mallorcą 13 czerwca. Na dzisiaj też zaplanowano zdalne spotkanie ministra sportu Rodrígueza Uribesa z Leo Messim, Sergio Ramosem, Koke i Parejo. Minister chce poznać wrażenia kapitanów Barçy, Realu, Atlético i Valencii na 9 dni przed wznowieniem rozgrywek LaLigi.

Aktualizacja

Według mediów FC Barcelona potwierdziła powyższe doniesienia. Dodała jednak, że testami zajmowała się LaLiga i to od niej zależało opublikowanie informacji o pozytywnych wynikach. Liga miała uznać, że lepiej nie informować o asymptomatycznych przypadkach i początkowo nie przekazała tego nawet samej Barcelonie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wszyscy mamy koronawirusa i od zawsze to mieliśmy, tak jak i inne wirusy. Mamy więcej bakterii niż samych komórek, więc teoria zabójczego wirusa, który paraliżuje świat jest tak idiotyczna, że to przejdzie do historii.

Ziemia jest okrągła.

Arthur od jakiejś laseczki się zaraził :D

Wiekszosc z nas to przeszla. Nic groznego

Wśród zarażonych byli pewnie Dembele i Umtiti znając ich szczęście ;D

Hmm informacja od wydawało by się rzetelnego źródła jakim jest rac1

mam nadzieje, ze maska tylko z lenistwa.