Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Maciej Łoś

1 czerwca 2020, 12:00

Mundo Deportivo, Sport, Marca

28 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona oczekuje, że João Cancelo zgodzi się na obniżkę pensji. Inter, w obliczu odejścia Lautaro Martíneza, szuka jego następcy. José Mourinho zamyka drzwi przed Philippe Coutinho.

João Cancelo

Mundo Deportivo: Manchester City chce wymienić João Cancelo na Nélsona Semedo. Pep Guardiola nie jest zadowolony ze swojego prawego obrońcy i szuka jego następcy. Barcelona jest skłonna przystać na tę propozycję, jednak jej warunkiem jest, by Cancelo zgodził się na obniżkę pensji. Dziennik pisze również, że Barça mogła kupić Portugalczyka już w 2017 roku i widziała w nim nowego Daniego Alvesa. 

Nélson Semedo

Sport: Według tego źródła Barcelona nie chce wymieniać Nélsona Semedo na João Cancelo i oczekuje od Manchesteru City 40 milionów euro za swojego prawego obrońcę. Portugalczyk miał oferty z Serie A, ale jego intencją jest gra w Premier League. Klub nie jest jednak zainteresowany propozycją Anglików, ponieważ uważa, że João Cancelo nie jest wystarczająco dobry w defensywnie.

Philippe Coutinho

Marca: Brazylijczyk wciąż nie jest pewny swojej przyszłości. Jednym z klubów, które były wymieniane w kontekście kupna pomocnika, jest Tottenham. Problemem jest przede wszystkim wysoka pensja Coutinho. Premier League jest preferowanym kierunkiem zawodnika, dlatego Barcelona będzie chciała rozmawiać z takimi zespołami jak Newcastle United.

Lautaro Martínez

Mundo Deportivo: Inter przyśpiesza poszukiwania następcy Lautaro Martíneza. Włoskiemu klubowi odpadły już kandydatury Timo Wernera i Edinsona Cavaniego. Antonio Conte zwrócił się teraz w kierunku Alexandre'a Lacazette'a. Jeśli Interowi uda się znaleźć napastnika, wtedy Barcelona będzie miała ułatwioną drogę do kupna Martíneza.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pytanie jak to jest, że Guardiola dostrzega potencjał Semedo, a nasze "orły" z zarządu nie.
Pozbyliśmy się Wague, S.Roberto to nie obrońca (za słaby w defensywie, a i w ofensywie nie za wiele daje). Teraz chcemy zrezygnować z Semedo.
Pytanie kto za nich. Potrzeba byłoby kupić nowego prawego obrońcę, a więc wydać kasę. Czy jest sens.
Barca robi tak głupie ruchy, że aż żal:
Na lewej stronie pozbywamy się Digne, Mirandę, Cucurellę i wykładamy 40 mln + zmienne za niejakiego Juniora Firpo.
Na pozycji stoperów kupujemy Marlon, Minę (za 30 mln), Todibo i co żadnego już w klubie nie ma.
Podobne ruchy można odnotować na innych pozycjach.
O.Busqets miał być następcom S.Busqetsa i co. Alenia, Puig, mieli stopniowo wchodzić do gry... i co Alenii już nie ma, Puig gra w Barce "B". Kupujemy Malcoma za 41 mln i już go nie ma.
Nie wspomnę o wspaniałych transferach dokonanych przez drużynę Bartka tj. A. Vidal(17 mln), Delafeu(12 mln),Gomes (37 mln), Alcacer(30 mln) czy wcześniej kupiony A.Turan za 34 mln. Żadnego z tych piłkarzy nie ma już w klubie.

jak mamy tracic semedo takiego świetnie usposobionego piłkarza ofensywnie to tylko i wyłącznie na rzecz cancelo koleś zna lige i gra świetnie.

A wystarczyło na siłe nie wyciągać Coutinho z Liverpoolu, skoro Liverpool tak bardzo nie chciał go sprzedawać xD Jeszcze ta chora pensja to skandal jak na gościa z dobrym 1,5 sezonu. Cancelo wydaje się ciekawą opcją w zamian za Semedo jeśli ten nie podpisze kontraktu ale skoro Pep nie jest z niego zadowolony w obronie, to prawdopodobnie w Barcelonie także nie będzie zadowalającego poziomu, w Juventusie grał bardziej ofensywnie i wyglądał dobrze.

Już widzę jak Cou idzie do słabego Newcastle które broni się przed spadkiem

Te plotki wymagają weryfikacji, bo jest coś o czymś pisane a linijka niżej - zaprzeczenie tego co było napisane powyżej. Nie wiem, kto to pisze, ale ktoś niezłe jaja sobie robi :D

"Barcelona jest skłonna przystać na tę propozycję, jednak jej warunkiem jest, by Cancelo zgodził się na obniżkę pensji"

"Klub nie jest zainteresowany jednak propozycją Anglików, ponieważ uważa, że João Cancelo nie jest wystarczająco dobry w defensywnie."

Może postawmy na Ardę Turana, przecież facet kasuje grube miliony z naszej kasy a gra na poziomie Rakiticia. Jeszcze dorzucić do tego pensję Cou i robi się niezła suma wyrzucana co roku w błoto. Nasz zarząd w kwestii ekonomii i finansów wyleciałby na każdej uczelni po pierwszym roku studiów za takie zarządzanie. Chyba nie ma drugiego tak fatalnie zarządzanego klubu jak Barca.

Co do źródeł Sportu i MD, to jeden Rabin powie tak a inny powie nie.

Coutinho za swoją padakę sporo sobie życzy.
Łapie doły, kontuzje, spadki formy, ale płać mu grubą kasę.

Nasz "mądry" zarząd najpierw daje wszystkim jak leci pensje z kosmosu, a potem są zdziwieni, że piłkarze albo sami nie chcą odchodzić albo inne kluby nie stać na takie wynagrodzenia.

Werner do Serie A ? Tak ale nie teraz, niech idzie do Anglii :)

werner chce tylko do liverpool-u i nigdzie idziej.

jest po słowie z Jurgenem.

Niech odpuszczą w końcu tego Lautaro i wezmą się za Wernera....