FC Barcelona dołącza do walki z rasizmem

Julia Cicha

31 maja 2020, 19:00

Twitter, Instagram

8 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona dołączyła do głosów dobiegających z całego świata potępiających rasizm. Media społecznościowe zalała fala tego typu wiadomości po śmierci George’a Floyda zabitego przez policjanta w USA, co spowodowało zamieszki w kraju.

Barça opublikowała wiadomość w mediach społecznościowych, podkreślając swoją walkę z rasizmem: „Rasizm jako forma dyskryminacji ludzi stara się degradować i marginalizować ludzi z powodu ich płci, orientacji seksualnej, pochodzenia czy koloru skóry i jest pandemią, która wpływa na nas wszystkich. W Barcelonie nie przestaniemy z nim walczyć. To również nasz obowiązek”.

Podobne przesłanie wysłał Frenkie de Jong, który przypomniał swoje wspólne zdjęcie z Georginio Wijnaldumem, kiedy to razem świętowali bramkę w meczu Holandii z Estonią. Frenkie opublikował też hashtag #StopRacism oraz wiadomość: „Choć raz, nie rób tego”.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ciekawe czy takie same zasady bede obowiazywac jezeli chodzi o stosunek czarnych do bialych. Wydaje mi sie ze zyjemy w swiecie gdzie slowo rasizm odnosi sie tylko do zachowanie bialych ludzi do czarnych. A osoy o ciemnej karnacji wykorzystuje to nadmiernie I my jako biali europeiczycy nic nie mozemy powiedziec złego bo zaraz zostajemy oskarżeni o rasizm. Już wiele razy spotkałam się w Anglii z rasistowskie zachowanie osób ciemnej karnacji w stosunku do białych osób. Na nas mogę mówić bialas. A jak my powiemy cz.... to zaraz problemy, że my najgorsi. W tych czasach to chyba najlepiej być osoba czarna i to do tego homoseksualista to z pracy Cię nie wyrzuca choćbys do niej nie chodził, bo by się bali że zaraz oskarżysz ich o rasizm albo z nietolerancje. Chory świąt. Powyższy przykład jest wzięty z życia. Kto pracuje w Anglii ten wie.

To nie będziemy już krzyczeć "Mono" w kierunku Marcelo ?? Czy okrzyki pod adresem Pepe to też był rasizm ??
ech...

brawo Frankie i Barca

no to rasizm xD

Będą sklepy okradać?