Arturo Vidal: Pozostało jedenaście finałów do końca

Maciej Łoś

30 maja 2020, 18:00

FC Barcelona

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Arturo Vidal udzielił wywiadu dla oficjalnej strony internetowej FC Barcelony. Opowiedział w nim o emocjach związanych ze wznowieniem rozgrywek.

Powrót do treningów: To było fantastyczne uczucie móc wrócić do ćwiczeń w ośrodku treningowym, te dwa miesiące zamknięcia były bardzo długie. Cieszę się tym bardziej, że mogłem znów spotkać się z kolegami z drużyny. Wracamy do pracy, wszyscy czujemy się zmotywowani, ale wiemy, że czekają nas bardzo ważne miesiące. To bardzo dobrze, że udało nam się wrócić po tym, co się stało. Rozmawialiśmy ze sobą o tym, czy ktoś z nas mógł przejść chorobę bezobjawowo.

Skład: Dla nas jest bardzo ważne, że Luis Suárez i inni kontuzjowani zawodnicy się wykurowali, ponieważ to będą dwa intensywne miesiące z wieloma meczami w krótkim czasie. Musimy być przygotowani na 100% do walki o trofea. Wiem, że pozostali czują się zmotywowani i chcą wygrać wszystko. Wróciliśmy do treningów w dobrej kondycji fizycznej, ponieważ pracowaliśmy w domach. Nie mogliśmy jeszcze wszyscy ćwiczyć razem, ale niedługo będzie to możliwe.

Gra bez kibiców: Lubię czuć doping fanów na stadionie, to daje dużo radości i motywacji, ale musimy przystosować się do obecnych warunków i wykorzystać to, co wypracowaliśmy na treningach, do walki o nasze cele.

LaLiga: Każdy z tych jedenastu meczów będzie dla nas jak finał, nie mamy co do tego wątpliwości, że czeka nas trudne wyzwanie. Musimy wierzyć w siebie i w to, że możemy wygrać robiąc to w najlepszy możliwy sposób.

Wygranie dziewiątego z rzędu mistrzostwa kraju: To byłoby niesamowite, ponieważ zdobycie tylu tytułów z rzędu jest nie lada osiągnięciem. Cały czas mam motywację i chcę wygrywać kolejne puchary. Niewielu piłkarzy w historii mogą się pochwalić czymś takim. Chcę wygrać swoją dziewiątą ligę, grając w Barcelonie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

szkoda że tylko on myśli w tej drużynie w ten sposób....

Rzeczywiście 9 z rzędu ligowy tytuł Vidala byłby nie lada wyczynem , zresztą już teraz jest to nie lada osiągnięcie . PIłkarze grają często w jakiś klubach w których zdobywają tytuły po czym przechodzą do innego i tam już nie mają okazji do świętowania mistrzostw a Vidal raz po raz czy to w Juve czy w Bayernie czy teraz w Barcelonie te tytuły co chwile zdobywa . Masa szczęścia ale i trzeba być kawałem świetnego grajka by takich osiągnięć dokonywać .
Komentarz usunięty przez użytkownika

Oj mam fleszbeki z końcówki sezonu Martino
"Każdy mecz jest dla nas jak finał"

Jeden z nielicznych o którego motywacje nie trzeba sie martwić...

Jeśli marzysz o mistrzostwie, to taki zawodnik w składzie to podstawa.

Dla niego każdy mecz jest jak finał. Dla dużej części jak sparingi...

Podoba mi się jego podejście. Szkoda, że tak bardzo chcą go wypchnąć bo na tle innych emerytów mentalnie góruje