Kiedy hiszpańscy kibice będą mogli wrócić na stadiony?

Łukasz Lewtak

30 maja 2020, 13:00

COPE

3 komentarze

Fot. Getty Images

Juan Antonio Alcalá poinformował w programie "El Partidazo de COPE", że LaLiga planuje wpuszczenie kibiców na stadiony dopiero od następnego sezonu.

LaLiga planuje już sezon 2020/21. Wczoraj ogłoszono, że obecne rozgrywki zostaną wznowione 11 czerwca, a zakończą się 19 lipca. Z kolei początek następnej kampanii przewidziano na 12 września.

Do końca obecnego sezonu trybuny podczas meczów mają być puste. W programie "El Partidazo de COPE" Juan Antonio Alcalá zdradził, że wpuszczenie kibiców na stadiony planowane jest dopiero na początek kolejnej kampanii.

W pierwszej fazie, od 12 września, trybuny podczas meczów Primera i Segunda División mogłyby być wypełnione maksymalnie w 30%. W listopadzie zajęta mogłaby być już połowa miejsc. Zniesienie limitów planowane jest na styczeń 2021 roku. Należy jednak pamiętać, że ten wstępny plan może zostać zmieniony zgodnie z bieżącymi zaleceniami hiszpańskiego ministerstwa zdrowia.

Jednocześnie LaLiga pracuje nad szczegółowymi przepisami regulującymi wchodzenie i wychodzenie kibiców oraz tworzenie stref bezpieczeństwa, a także nad kontrolowaniem wszystkich procedur za pomocą specjalnej aplikacji.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

30 % to nie tak źle,na Barcę i tak chodzi coraz mniej ludzi,a jak turystów nie ma to pewnie będzie i to ciężko zapełnić :D