Quique Setien: Pięć zmian nie przyniesie nam korzyści

Maciej Łoś

30 maja 2020, 11:00

Mundo Deportivo, Marca

7 komentarzy

Fot. Getty Images

Quique Setien wziął udział w wideokonferencji Komitetu i Szkoły Trenerów przy Federacji Piłkarskiej w Las Palmas. Szkoleniowiec Barçy odpowiedział na pytania m.in. o klub, powrót do rozgrywek i Leo Messiego.

Ryzyko: Rozegramy wiele meczów w krótkim czasie, również gorąc może wpłynąć na kontuzje. Miejmy nadzieję, że urazów będzie jednak mało.

Treningi: Chcielibyśmy mieć więcej czasu na pracę ze wszystkimi zawodnikami, mamy na to jedynie dwa tygodnie. Nie mogliśmy nawet spotkać się na sali i oglądać meczów.

Bundesliga: Nowy futbol jest trochę dziwny. Wznowienie gry w Niemczech pokazało, że brakuje rywalizacji i intensywności. Ale wszyscy są na takim samym poziomie, jesteśmy równi.

Presja: Mamy swoje cele na tych jedenaście kolejek i prawdopodobnie stres będzie miał na nas wpływ.

Las Palmas: Mój pobyt w klubie wspominam bardzo dobrze, miałem możliwość zadebiutowania w LaLidze w roli trenera. Ostatnie miesiące były trudne, ale bardzo się cieszę z tego epizodu.

Wyzwanie: Wszystkie drużyny rozpoczynają od zera, to będzie jedenaście kolejek i każdy ma swoje cele. Drużyny będą wyglądały inaczej niż przed przerwą w rozgrywkach.

Nowe reguły: Uważam, że nie skorzystamy na pięciu zmianach, ponieważ mecze są rozstrzygane w końcówkach, a teraz rywale będą mieli więcej zawodników z pełnymi siłami w tej fazie spotkań.

Brak aktywności: Być może będzie sporo kontuzji, podobnie jak w Niemczech, ponieważ nie graliśmy przez dwa miesiące. Gorąc i mecze co trzy, cztery dni mogą wpłynąć negatywnie na niektórych zawodników.

Szkółka: Trzeba nauczyć młodych piłkarzy grać, wygrywać i rozumieć nasz styl. Musimy sprawić, by stawali się coraz lepsi.

Ławka trenerska: Zdecydowałem się zostać szkoleniowcem przez pewną sytuację, która wydarzyła się kiedyś w Racingu Santander. Nie pracowałem w piłce młodzieżowej, z wyjątkiem praktyk. Trener musi być wierny swoim metodom i stylowi.

Lojalność: Jestem gotów pracować tam, gdzie będę mógł wykorzystywać swój styl. Kiedy trafiłem do Las Palmas, drużyna była w strefie spadkowej i zaszczepiłem zawodnikom moją wizję gry.

Filozofia: Zmiana stylu byłaby dla mnie trudna. Wiele meczów wygrywa się lub przegrywa przez pojedyncze sytuacje, zapomina się o spektaklu. Powinniśmy cieszyć się piłką nożną.

Leo Messi: Jestem w drużynie z najlepszymi piłkarzami na świecie, oglądanie Messiego na treningach to przyjemność.

Eder Sarabia: Zawsze pracowałem z ludźmi inteligentniejszymi ode mnie, poznałem Edera dawno temu i wiem, że będzie pierwszym trenerem. 

Idealne miejsce: Identyfikuję się z Barceloną od wielu lat. Gdy podpisuję kontrakt z klubem, to zaznaczam, że to się nie zmieni.

Współpraca: Ważne dla trenera jest zaangażowanie wszystkich piłkarzy, które doprowadza do sukcesów drużyny.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

U nas i tak pewnie beda 2 zmiany jak zawsze. Zdobione koło 70 minuty a młodzi wejdą w doliczonym czasie zeby nie bylo ze nie grają...

Ciągle tylko słychać że liga rusza za wcześnie to źle dla Barcelony , 5 zmian to również źle dla Barcelony a weźcie już za przeproszeniem przestańcie pierdolić tylko ruszcie te dupy na treningu by nie grać tego piachu co przed przerwą. Każdy zespół zaczyna z tego samego miejsca a wydaje mi się że tylko nasi płaczą ehh

Jakieś nowe słowo "Gorąc"? :D

Też jestem przeciwny wprowadzania tych 5 zmian . Najlepiej by było przyzwyczajać piłkarzy do mniejszego wysiłku wtedy taki ancymon by stwierdził że na 100 % nie musi się przygotowywać bo trener i tak mnie zmieni w 60 min . Takie rozwiązanie nie było by dobre ani teraz ani w przyszłości a kontuzje cóż zawszę były , będą . Piłkarze muszą się z nimi liczyć .

Rownie dobrze mozna powiedziec ze pozwoli to wprowadzic 2 swiezych atakujacych... bez sensu gadanie. Dobry przepis, ktory powinien przynajmniej zminimalizowac ilosc kontuzji, ktorych jak widac bo Bundeslidze i tak bedzie sporo.

Mecze grane na stojąco, tylko po to żeby wygrać będą codziennością. Barca zawsze była dobra w wygrywaniu meczów na stojąco i miejmy nadzieję, że to się przyczyni do wywalczenia mistrzostwa.

,, ponieważ mecze są rozstrzygane w końcówkach," to może pora to zmienić panie trenerze i przestać klepać piłkę przez pierwsze 45 minut tylko rzucić się na rywala i strzelić ze 2 bramki !