Emerson: Chcę zostać w Betisie, do Barcelony mogę przejść w czerwcu 2021 roku

Dariusz Maruszczak

29 maja 2020, 14:30

Marca

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Prawy obrońca Betisu Emerson na antenie Radio Marca wypowiedział się na temat powrotu do treningów i swoich planów na przyszłość. Media wielokrotnie donosiły na temat możliwego przeniesienia się 21-latka do Barcelony lub nawet jego sprzedaży do innego klubu, ale Brazylijczyk ma inne plany.

Pozostanie w Betisie na następny sezon: Myślę, że tak, zawsze mówię to samo, chcę zakończyć sezon i później rozmawiać o mojej przyszłości, co zrobię lub czego nie zrobię. Mam jednak kontrakt z Betisem, jestem bardzo szczęśliwy i chcę dalej tu grać. Będziemy musieli poczekać na zakończenie sezonu, wtedy porozmawiam ze swoim agentem, ale generalnie chcę tu zostać.

Kolejny rok kontraktu: Oczywiście, mam jeszcze następny rok kontraktu z Betisem, do czerwca 2021 roku. Jestem tu bardzo szczęśliwy, z moją rodziną, niesamowitą drużyną, niewiarygodnymi kibicami i miastem i według mnie będę kontynuował grę w Verdiblancos. Do Barcelony mogę przejść w czerwcu 2021 roku, ale na razie zostaję tutaj.

LaLiga: Musimy być silni psychicznie, ponieważ granie bez fanów to nie to samo, co z nimi. Na początku będzie nas trochę kosztowało, zanim się zaadaptujemy. Musimy się przystosować, zmienić pewne rzeczy, być bardziej skoncentrowani niż wcześniej. Musimy też być bardzo silni fizycznie, ponieważ to praktycznie inne rozgrywki.

Walka o europejskie puchary: Mamy dobre i złe momenty, jak wiele zespołów, ale teraz jest inna rywalizacja i mamy odpowiednich piłkarzy, żeby być w górnej części tabeli. Będziemy pracować, żeby się tam dostać. Byłoby dla nas rozczarowaniem, gdyby nie udało nam się tego osiągnąć. Jesteśmy ambitni, chcemy walczyć o europejskie puchary i nie możemy być w sytuacji, w której się znajdujemy. Te jedenaście meczów będzie dla nas bardzo ważnych.

Sevilla faworytem derbów?: Nie, wiemy, że Betis ma drużynę, która jest w stanie pokonać każdego. Wygraliśmy z Realem Madryt i możemy zwyciężyć z Barceloną, Sevillą i każdym innym zespołem. Jesteśmy w dobrym okresie, może nawet lepszym niż Sevilla, chociaż nie odzwierciedla tego tabela, tylko gra i wrażenia. Mamy zespół, który może zwyciężać, i będziemy o to walczyć. W derbach i w takich spotkaniach nie ma faworytów. To wyjątkowy pojedynek, a obie drużyny mogą wygrać lub przegrać. Mamy nadzieję, że zwyciężymy.

Reprezentacja: Jako Brazylijczyk chcę oczywiście być w reprezentacji. Selekcjoner przyjechał na mecz z Getafe i nie wyszło wtedy najlepiej, jednak nie oglądał tylko jednego pojedynku, ale całą sekwencję spotkań. Jestem spokojny, każdemu zdarza się nie rozegrać dobrego starcia. Myślę, że ogólnie wykonałem dobrą pracę i muszę nadal się rozwijać, żeby częściej gościć w reprezentacji.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeżeli faktycznie teraz odmówiłby Barcelonie, to podjąłby mądrą decyzję. Lepiej nie wchodzić do tego bagna jakie tu się zrobi.

Nie widzę go jakoś w Barcy,zbyt toporny, Maicona mi przypomina