Marca: W rezerwach Barcelony znajduje się kilku utalentowanych bramkarzy

Maciej Łoś

23 maja 2020, 21:00

Marca

7 komentarzy

Fot. Getty Images

Sztab szkoleniowy Barcelony musi zadecydować, kto będzie zastępcą Marca-André ter Stegena w sezonie 2020/2021. Na ten moment jest nim Neto, jednak w rezerwach klubu znajduje się kilku utalentowanych golkiperów, którzy czekają na swoją szansę.

W przypadku odejścia Neto jednym z kandydatów do jego zastąpienia jest André Onana, który w przeszłości był już zawodnikiem Barçy. Klub ma jednak problem, ponieważ w rezerwach znajduje się kilku utalentowanych golkiperów, dla których powoli brakuje już miejsca. Głównym rywalem Onany w walce o pozycję rezerwowego bramkarza Barçy będzie Iñaki Peña. Utalentowany golkiper z Alicante często uczestniczył w treningach pierwszej drużyny Barcelony za kadencji Ernesto Valverde, wykorzystał także kontuzję Brazylijczyka do zrobienia dobrego wrażenia na sztabie szkoleniowym. 11 razy był powoływany na mecze Pucharu Króla, Superpucharu Hiszpanii i LaLigi.

Warto również zwrócić uwagę na Arnau Tenasa z Juvenilu A, który w ostatnim czasie stał się liderem swojej drużyny. Imponuje przede wszystkim grą nogami. W ubiegłorocznych mistrzostwach Europy U-19 był podstawowym bramkarzem reprezentacji Hiszpanii i obronił rzut karny, który zadecydował o ostatecznym zwycięstwie w turnieju. Włodarze klubu są świadomi, że wartość Tenasa rośnie, dlatego pracują nad przedłużeniem jego wygasającego w czerwcu kontraktu. W przyszłym sezonie utalentowany golkiper zostanie zawodnikiem Barçy B.

Nie można zapominać również o Lazarze Careviciu, który był nominowany do nagrody Golden Boy w 2019 roku. Karierę 21-latka w Barcelonie zahamowały kontuzje. Czarnogórzec trafił do niej w sezonie 2017/2018 z OFK Grbalj, jednak z powodu urazu musiał pauzować wtedy przez cztery miesiące. Jego umowa również wygasa pod koniec czerwca i wciąż nie wiadomo, czy zostanie przedłużona.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Myśle że o ile Onanie nieprzydarzy się nic co mogło by zahamować jego kariere to powinien zastąpić w przyszłości Ter Stegena a na dzień dzisiejszy opchnąć Neto i brać Peñe.

I po co byl ten Neto?

Zarobić trochę na Neto i postawić na Pene ;)

Onana się rozwinął, lubię go i szkoda byłoby gdyby był tylko rezerwowym. Dać szansę Peñi z mniejszym kontraktem, a Onana niech sobie śmiga w Ajaxie bądź jakiś lepszy transfer, może Chelsea :)

Prosta sprawa, jeżeli szuka się oszczędności to sprzedać Neto.
Schodzi z kontraktu i jakąś kwotę też na nim zarobimy. Pena młody, swój a i kontrakt też mniejszy.

Nie rozumiem po co wymienia się w tym kontekście Onanę. Nie widze sensu zamieniania tańszego rezerwowego bramkarza na droższego.

Chyba *zagwozdkę?