Arturo Vidal: Chcę zostać w Barcelonie, jestem tu szczęśliwy

Julia Cicha

22 maja 2020, 10:00

Mundo Deportivo, Marca

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Arturo Vidal rozmawiał na Instagramie z dziennikarzem Mario Veloso i odniósł się m.in. do swojej obecnej sytuacji w Barcelonie.

- Jestem bardzo szczęśliwy, jest mi wygodnie w Barcelonie. Oczywiście, że chcę tu zostać. Przyszedłem do klubu po drugiej operacji kolana, nie byłem w najlepszej formie, ale teraz jestem świetnie przygotowany. Mamy dobrą grupę, a ja mam świetnych przyjaciół w szatni. Fizycznie czuję się bardzo dobrze. W trakcie mojej kariery nigdy nie miałem tyle czasu na przygotowanie się. Maksymalnie wykonałem plan, by przedłużyć moją karierę. Czuję się przygotowany na to, co przed nami, zarówno na Ligę Mistrzów, jak i na LaLigę.

- Kwarantanna była trudna, bo dużo czasu spędziliśmy w zamknięciu. Długo nie widziałem dzieci, a mieszkają 2 kilometry ode mnie. Staraliśmy się przestrzegać reguł. Musieliśmy się dostosować, pandemia jest bardzo niebezpieczna, było ciężko. Nie jest jeszcze całkiem dobrze, musimy zostać w domach aż do nowych zaleceń.

- Dziwnie było zacząć indywidualne treningi na różnych boiskach w Ciutat Esportiva. Bardzo chcieliśmy jednak wejść na murawę i dotknąć piłkę, cieszyliśmy się tym jak małe dzieci. Teraz w dziesiątkę jest już nieco normalniej. Nie możemy się rozluźnić, w dwa miesiące gramy o wszystko. Jesteśmy mocno nastawieni.

- Miałem szczęście i strzeliłem gola Realowi w moim pierwszym El Clásico. Poświęcam się i ciężko trenuję, by wykorzystać kluczowe momenty. Myślę, że ludzie w Barcelonie mnie lubią, bo zostawiam na boisku serce. Mówią mi to na ulicy.

- Messi jest z innej planety. To większe osiągnięcie niż dwie wygrane w Copa América z Argentyną. Oglądanie jego treningów każdego dnia jest luksusem.

- Ludzie zapamiętują najgorsze fragmenty z tego, co powiedział Chiellini. Nie uważam, by było dobre mówienie tego, ale powiedział też, że byłem mistrzem. Zadzwonił do mnie i wyjaśnił mi to. Nie było to coś, czego nie można było robić. Mogłem wychodzić na imprezy. Jestem człowiekiem jak wszyscy. Kiedy popełniłem błąd, zapłaciłem za to i podniosłem się.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Vidal chce zostać ale jak zarząd chce zredukować płace to raczej odejdzie ...

Jeżeli Arturo pragnie zostać w Barcelonie to jestem jak najbardziej za. Nie brałem go pod uwagę w następnym sezonie bo byłem pewien, że chce odejść do Interu, ale w takim wypadku jestem za tym żeby został. To wojownik a ja uwielbiam takich jak on. Trzeba odmładzać kadrę, ale wtedy należy się pozbywać zawodników którzy nie dają już wiele dla drużyny a nie takich którzy ciężko pracują na boisku. Do tego on ma bardzo dobrą komunikację z Messim co jest ważnym atutem. Vamos Vidal!

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin dla naszego gladiatora !

Może i spotkam się z nieprzychylnymi odpowiedziami ale osobiście uważam ze Arturo Vidal jest taka lepszą wersją Paulinho. Walczy w środku pola, jest go wszędzie pełno, potrafi wejść w pole karne z przewaga kiedy trzeba i strzelić bramkę, tak jak wcześniej wspomniany przeze mnie Brazylijczyk. Do tego chłop posiada jak dla mnie większy spokój w rozgrywaniu, jest aktywniejszy w tym aspekcie gry, do tego u byłego gracza Lksu moje oko bardzo często dostrzegało braki techniczne i pewne ograniczenia przez to płynące. Nie mówię ze u Arturo w aspekcie technicznym jest idealny, ale jak dla mnie tutaj jest naprawdę lepiej. Dlatego mimo tego ze już jest dość wiekowy i jego gra na najwyższym poziomie to bardzo możliwe, ze maksymalnie jeszcze 2 sezony i to może być ostatnia szansa by zarobić na jego transferze trochę pieniędzy to i tak sądzę, że powinien zostać, bo to jest jeden z niewielu ostatnich transferów, które wyszły na plus biorąc pod uwagę cenę (bodajże 18 milionów euro) do jakości zawodnika i ile przyniósł on nam pożytku w zespole. Niestety boje się ze nie będzie on brany pod uwagę przy stylu gry preferowanym przez Setiena i to doprowadzi do jego odejścia w nadchodzącym okienku, czego będzie mi szkoda szczerze mówiąc.

Vidal podobnie jak Puyol dużo nadrabia charakterem. Idealny na ostatniej minuty na łamanie nóg, jednak pierwszy skład już nie dla niego. Arturo ma chwilę obecną o wiele więcej wartości daje Barcelonie niż La Patata.

Dla mnie pozostanie Vidala byłoby jednym z lepszych ruchów transferowych tego lata. Chłop ma wielkie serce do gry, no i chyba bardzo dobrze układa się współpraca na boisku z Messim i Suarezem.

Wszyscy są tu szczęśliwi, nie wątpię...

Jako rezerwowy Świetny zawodnik , walczy do upadłego

Uwielbiam tego gościa! Ma u mnie wielkie uznanie i dozgonny szacun za to jak zasuwa za dwóch.

Vidal nie chce odchodzić, Rakitić nie chce odchodzić to co powiększamy kadrę do 50? :D