Pierwszy trening w tym tygodniu

Julia Cicha

11 maja 2020, 13:30

Mundo Deportivo, AS

2 komentarze

Fot. Getty Images

Piłkarze Barcelony wrócili dziś do treningów indywidualnych po jednym dniu wolnego. W treningu wzięli udział wszyscy zawodnicy oprócz kontuzjowanego Samuela Umtitiego oraz Ousmane’a Dembélé, który dopiero dziś po południu pojawi się w Ciutat Esportiva, by przejść test na obecność koronawirusa.

Media poinformowały również, że Arthur Melo złamał ustalony protokół, przyjeżdżając na trening innym samochodem niż w ubiegłym tygodniu, na co nie zezwalają przepisy. Źródła Cadena SER tłumaczą, że miało to miejsce, ponieważ w poprzednim samochodzie rozładował się akumulator. Cadena COPE dodaje, że wg Barcelony nie jest to problemem, ponieważ usterka nie jest winą piłkarza, a do tego samochody graczy są codziennie dezynfekowane.

Tymczasem wg ASa Barcelona planuje stopniowo zwiększać obciążenie piłkarzy i dodawać bardziej wymagające ćwiczenia. Sesje treningowe będą krótkie, ale intensywne, by gracze na nowo przyzwyczaili się do wysiłku. Zajęcia będą zarówno siłowe, jak i prewencyjne w celu uniknięcia kolejnych kontuzji. Głównym celem będzie odzyskanie elastyczności tkanek poprzez gwałtowne hamowanie lub zmianę kierunku biegu, mając przy nodze piłkę.

Barça chce, by przed rozpoczęciem treningów grupowych piłkarze osiągnęli 50% sprawności. Początkowo grupy będą składać się z ośmiu zawodników. Na razie do 18 maja klub planuje minimum pięć treningów indywidualnych.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kwestia czasu aż któryś z kontuzją do domu wróci , odpukać.

Gdzie ten świat zmierza robić aferę bo przyjechał innym samochodem xD