Javier Tebas: Mam nadzieję, że LaLiga wróci w połowie czerwca

Julia Cicha

29 kwietnia 2020, 09:41

Marca, Mundo Deportivo

Brak komentarzy

Fot. Getty Images

Prezes LaLigi Javier Tebas skomentował wczoraj w programie „Vamos” plan powrotu do treningów profesjonalnych piłkarzy, możliwą datę wznowienia rozgrywek LaLigi i zakończenie sezonu we Francji.

- Nie rozumiem, dlaczego bardziej niebezpieczna jest gra przy pustych trybunach, ze wszystkimi środkami ostrożności, niż praca na linii montażowej, na statku na otwartym morzu, itd. Moim zdaniem we Francji pospieszono się z decyzją o zakazie gry do września. Jeśli ważne sektory ekonomiczne nie będą mogły wznowić swojej działalności, mogą w końcu zniknąć. Tak może stać się też z profesjonalną piłką – powiedział Tebas.

- W innych krajach drużyny już trenują, to przykład do naśladowania. W Hiszpanii piłka nożna jest ważnym motorem gospodarki, potrzebujemy jej. Skupiamy się na odpowiedzialnej i zgodnej z rekomendacjami zdrowotnymi reaktywacji rozgrywek tak szybko, jak to możliwe – dodał prezes LaLigi.

Tebas podał też prawdopodobną datę powrotu do gry: - nie ma się co spieszyć, ale mam nadzieję, że w połowie czerwca rozgrywki będą mogły wrócić, możemy to zrobić do 28 czerwca. Przynajmniej będziemy mogli dokończyć sezon, to bardzo ważne. Trzeba przestrzegać etapów wyznaczonych przez premiera. Pedro Sánchez wyjaśnił je i wziął pod uwagę profesjonalną piłkę, za co jesteśmy wdzięczni, bo trzeba reaktywować ekonomię tego kraju.

Poleć artykuł