Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Dariusz Maruszczak

9 kwietnia 2020, 01:10

31 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

„Lautaro łatwiejszy” – Mundo Deportivo donosi, że choć Argentyńczyk i Neymar wspólnie znajdują się na celowniku Barcelony, transfer zawodnika Interu jest bardziej wykonalny, ponieważ podwoiłby jego obecną pensję. „Ma cechy wspólne z Kunem i Suárezem, a pochwały Messiego go pokrzepiają” – dziennik przedstawia fragment wywiadu z agentem Martíneza Beto Yaque. Na górze okładki: Bartomeu nie rozważa włączenia nowych osób w swoich planach przemodelowania zarządu. Wiceprezydent Emili Rousaud otwiera drzwi do następnej dymisji. Real Madryt obniży wynagrodzenia w zespole o 10-20%. Ronaldinho wywołał szaleństwo w hotelu, w którym spędzi areszt domowy.  

„Cios Bartomeu” – Sport pisze, że prezydent żąda głowy swojego następcy Rousauda i trzech innych członków zarządu, których oskarża o nielojalność i próbę przewrotu we władzach klubu. Z kolei Rousaud skrytykował Bartomeu za wprowadzenie „zbyt prezydenckiego” modelu i obecnie odmawia opuszczenia zarządu. Dziennik zapowiada artykuły dotyczące oporu i samotności Bartomeu oraz tego, kto zostanie kandydatem obecnych władz w następnych wyborach. Na górze okładki: Ronaldinho wychodzi z więzienia. Brazylijczyk zapłaci 1,47 miliona euro kaucji i będzie przebywał w areszcie domowym. Barcelona sprowadza perłę Realu Sociedad. Dani Rodríguez będzie grał w cadete A. Sport donosi, że José Mourinho ominął kwarantannę i trenował z piłkarzami w parku. Dziennik pisze o nowych zasadach gry na sezon 2020/2021.

„Byłem lojalny wobec klubu. Jestem oddany Barcelonie” – L’Esportiu przedstawia cytaty z wywiadu z wiceprezydentem ds. instytucjonalnych FC Barcelony Rousaudem. „Udowodniono, że faktury zostały podzielone, żeby uniknąć kontroli wewnętrznej, to jest bardzo poważne”. „Bartomeu musi żyć w równoległej rzeczywistości. Sytuacja ekonomiczna nie jest dobra, nie była już przed Covid-19”. „Nie wiem, czy Rosell stoi za tym kryzysem, ale też nie wykluczałbym tego”. Na górze okładki dziennik pisze o planie na uratowanie katalońskiego sportu. Tamtejszy związek federacji sportowych (UFEC) zaprezentował „plan Marshalla”, który zakłada wprowadzenie 26 różnych środków i zastrzyk gotówki w wysokości 25 milionów euro. Ma on pomóc klubom, sportowcom i trenerom przekształcić się i przetrwać. L’Esportiu donosi, że kluby Bundesligi wracają do treningów. Uni Girona wciąż może walczyć w Europie. „Mieszkańcy Węgier są bardzo posłuszni i zdyscyplinowani” – powiedział trener MOL Fehervar Joan Carrillo.

„Obniżają o 10%” – Marca informuje o dobrowolnych cięciach pensji piłkarzy i trenerów Realu Madryt. Redukcja zarobków wzrośnie do 20% wynagrodzenia, jeśli rozgrywki nie zostaną wznowione. Władze klubu podpisują się pod działaniem ogłoszonym przez pierwsze zespoły piłkarzy i koszykarzy. „Czuję się zdradzony przez Bartomeu” – powiedział w wywiadzie dla dziennika Rousaud. Sevilla zastosuje ERTE, które wpłynie na 360 pracowników. Atlético żegna kolejną legendę po śmierci Miguela Jonesa. Na górze okładki Marca pisze o walce hiszpańskich służb z nieświadomością i ich próbach pilnowania, żeby nikt nie uciekł z kwarantanny.

„Czystka” – AS donosi, że Bartomeu degraduje dwóch wiceprezydentów i innych członków zarządu Barcelony. Rousaud, jeden z ukaranych i do wczoraj następca prezydenta, oskarżył go o tuszowanie skandali i zwrócił się o przyspieszenie wyborów. W wieku 81 lat zmarł Miguel Jones, napastnik z Gwinei, który zdobył z Atlético pięć trofeów. Dziennik informuje, że drużyna Realu Madryt obniży wynagrodzenia o 10%. Cięcia wyniosą 20%, jeśli nie będzie już więcej meczów w tym sezonie. „Futbol wróci, kiedy powie o tym ministerstwo zdrowia, nie Tebas, ja czy ktokolwiek inny” – AS cytuje fragment wywiadu z ministrem kultury i sportu Rodríguezem Uribesem.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie intetesuję mnie ten gwiazdorek, dawać tego Lautaro!

Najlepszym transferem będzie odejście tego destruktora Barto !

Bartomeu własnie przegrał przyszłe wybory... I dobrze.

Przy Bartomeu nie ma nudów, zawsze jest syf w klubie .. niszczy od środka Barce

Oba transfery są potrzebna oba transfery mogą nie dojść do skutku choć na lutaro jest mniejsza klauzula.W przypadku Neymara cena bedzie wysoka i jest w tym Psg.Kupią kogo będą mogli potrzebny jest skrzydlowy i napastnik jak kupią chociaż 1 to jeden problem rozwiązany.

{"Brazylijczyk zapłaci 1,47 miliona euro kaucji i będzie przebywał w areszcie domowym."
Czyli wziąwszy pod uwagę, że Roni miał na koncie jak go zatrzymano jakieś 6 euro, Messi wpłacił po 1 mln na szpitale w Barcelonie i Argentynie i 1,47 na system penitencjarny w Paragwaju :D

Czyli nie kierujemy się tym co jest ważniejsze (czyt. skrzydłowy) tylko tym co łatwiejsze.