Osoby związane z Barceloną żegnają Radomira Anticia

Maciej Łoś

7 kwietnia 2020, 17:15

Sport, Mundo Deportivo, Twitter, Facebook

1 komentarz

Fot. Getty Images

Piłkarski świat znalazł się w żałobie, ponieważ wczoraj zmarł jedyny w historii trener, który prowadził Atlético, Real i Barcelonę. Za pośrednictwem mediów  i portali społecznościowych swój hołd Radomirowi Anticiowi złożyły osoby, które współpracowały z Serbem podczas jego pobytu w Blaugranie.

Na antenie RAC1 Radomira Anticia wspominali były prezydent Barçy Joan Gaspart, a także piłkarze Patrick Kluviert i Gerard López, którzy grali pod wodzą serbskiego trenera. 

Joan Gaspart: Cules powinni być dozgonnie wdzięczni Anticiowi za to, co zrobił dla klubu. Gdy jako prezydent Barçy pojechałem do Madrytu podpisać z nim kontrakt, spotkaliśmy się w hotelu i powiedział: "chcę umowę na sześć miesięcy, a potem zobaczymy". Sytuacja była bardzo trudna, ludzie powiedzieli mi, że tylko on będzie w stanie pomóc. To było niezwykłe, żaden inny trener nie objąłby drużyny, która miała tyle problemów i groził jej spadek, a następnie doprowadziłby ją do gry w Europie. Dzwonił do mnie co roku w dniu moich urodzin, wiele lat po odejściu z klubu. 

Patrick Kluivert: Na początku nie spodziewałem się, że to on zastąpi Louisa van Gaala. Mimo że miałem okazję pracować z nim jedynie kilka miesięcy, to ten czas wystarczył, by zrozumieć, jak wielkim był człowiekiem i trenerem. Zawsze był skory do pomocy piłkarzom i rozmawiał z nami bardzo czule.  Był pewny siebie, dobrze wiedział, czego chce. 

Gerard López: Antic miał zdolność do szybkiego nauczenia się filozofii futbolu, która była odmienna od jego własnej. Wywodził się ze starej, jugosłowiańskiej szkoły piłkarskiej. Mimo że jego treningi były bardzo ciężkie, to on zawsze był nam bardzo bliski. Zrobił bardzo dużo, by pozostać w Barcelonie. Ostatnio miałem parę okazji by z nim rozmawiać, ponieważ spotykałem go podczas komentowania meczów. To kolejny czarny dzień dla piłki. 

Kilku innych byłych piłkarzy Barcelony i osób związanych z klubem wyraziło swój smutek z powodu śmierci trenera za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Gaizka Mendieta: To bardzo smutny dzień dla całego piłkarskiego świata, a przede wszystkich dla tych, którzy mieli szczęście poznać Radomira. Najszczersze kondolencje dla rodziny i przyjaciół Radomira. Niech spoczywa w pokoju.

Gheorghe Hagi: To straszna wiadomość! Wielki trener, ale też wielki człowiek. Spoczywaj w pokoju, Radomirze. 

Joan Laporta: Czuję wielki smutek z powodu śmierci Radomira Anticia. Poznałem go, gdy objąłem stanowisko prezydenta Barcelony. Zawsze zachowywał się jak dżentelmen. Najszczersze kondolencje dla rodziny. Spoczywaj w pokoju. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Szkoda chłopa:(
Bardzo dobry trener, do dziś nie czaje dlaczego nie dano mu dłuższej popracować?!