Javier Saviola: Lautaro Martínez idealnie pasuje do Barcelony

Julia Cicha

6 kwietnia 2020, 10:48

AS

7 komentarzy

Fot. Getty Images

Mijają już cztery lata od pożegnania Savioli z profesjonalną piłką nożną. Były piłkarz odpowiedział na kilka pytań dziennikarzy ASa, oceniając m.in. szanse Lautaro Martíneza na osiągnięcie sukcesu w Barcelonie.

To już prawie pięć lat z dala od profesjonalnej piłki. Jak się masz?

Wciąż gram w piłkę, ale na innym poziomie. Do tego dobrze się czuję, komentując mecze, pracowałem przy niektórych spotkaniach Barçy oraz na mundialu. Pasjonuje mnie to. Mam nadzieję na dalszą współpracę z Barceloną w ramach Barça Legends, w akademii. Jestem bardzo zaangażowany w pracę dla klubu.

Jakie masz wspomnienia związane z etapem w Barcelonie?

Pamiętam, że to był bardzo szczęśliwy czas. Byłem w jednym z najlepszych klubów na świecie w wieku 19 lat, to dało mi wiele na poziomie osobistym i zawodowym.

Co zapamiętasz szczególnie?

Ludzie od początku mnie doceniali, mogę tylko podziękować i okazać szacunek. Dorosłem, a do tego miałem takiego kolegę jak Xavi, który bardzo mi pomógł.

Co sądzisz o piłkarzach, którzy oddają część swoich zarobków pracownikom klubu?

Barcelona jest przykładem, inne kluby pójdą w jej ślady. To świetnie, że wszyscy możemy pomóc. Barça jest wzorem, jako pierwsza podjęła takie działanie, w którym zawodnicy oddają część pieniędzy pracownikom.

Jesteś Argentyńczykiem tak jak Lautaro Martínez. Znasz go?

Tak, to jeden z najlepszych napastników. Bardzo lubię to, jak czuje piłkę nożną. To młody napastnik, który dobrze szuka wolnej przestrzenia i idealnie rozumie, na czym polega gra „killera”.

Poradziłby sobie w Barcelonie?

Idealnie by do niej pasował ze względu na jego jakość i filozofię gry. Kiedy zobaczyłem go po raz pierwszy, wiedziałem, że to piłkarz dla wielkiego klubu. Będzie perfekcyjny dla linii ataku Barçy.

A co powiesz o Messim?

Nigdy nie przestaje nas zaskakiwać. Kiedy zakończy karierę, będziemy bardzo za nim tęsknić, ale jeszcze wiele przed nim. Jest najlepszy na świecie i dalej będzie nas zadziwiał. Bije wszystkie rekordy i jest wzorem do naśladowania. Zasługuje na to, co wygrał. Kiedy go zabraknie, zostanie po nim wielka dziura.

Która z drużyn była najsilniejsza przed wstrzymaniem rozgrywek?

Real i Barça były w podobnej formie. Obie drużyny miały swoje momenty i wszystko rozstrzygnie się pewnie w ostatnich meczach. Nie ma różnic między tymi klubami. Nie wiem, kto będzie lepszy po przerwie. Atlético jest bardziej w tyle, ale będzie walczyło do końca, do tego przyzwyczaił nas Simeone.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Może i pasuje tylko, że Suarez i tak będzie grał w pierwszym składzie więc trzeba pomyśleć czy opłaca się kupować rezerwowego za sto baniek? Trzeba czekać na zmianę zarządu i wtedy prawdopodobnie zmienimy trenera i to on powinien określić się logo chce a kogo nie.

@masik86 coś Ty myślę że Lautaro z miejsca "wygryzie" Suareza . Chyba że ten będzie czuł się zagrożony i wejdzie na najwyższe obroty ;) więc same Plusy . Jeśli teraz nie kupimy Lautaro to będzie żałować w przyszłości
« Powrót do wszystkich komentarzy