Iker Casillas przedstawił nową propozycję ws. dokończenia obecnego sezonu

Dariusz Maruszczak

5 kwietnia 2020, 18:25

Marca

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Kandydat na prezesa Hiszpańskiej Królewskiej Federacji Piłkarskiej (RFEF) Iker Casillas za pośrednictwem Twittera zaproponował nowe rozwiązanie w sprawie dokończenia obecnego sezonu i zasugerował możliwość zmiany całego systemu rozgrywek.

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa wciąż jest bardzo trudna i rozważanych jest wiele scenariuszy. Niczego nie można być pewnym, ale obecnie nie wydaje się, żeby rozgrywki miały ruszyć w najbliższych tygodniach. Początkowo LaLiga planowała powrót do gry w połowie maja. Ostatnio wydawało się, że może do tego dojść najwcześniej w czerwcu, a nie wyklucza się także wznowienia sezonu w późniejszym terminie. Tę ostatnią opcję rozważał Iker Casillas.

– Jak rozwiążesz sprawę z terminami europejskiej piłki? Anulujesz sezon? Przeniesiesz rozgrywki na rok kalendarzowy? To znaczy, jeśli wszystko znów będzie w porządku w ciągu 3-4 miesięcy, rozegrać to, co zostało, i umieścić finały pucharów, Ligi Mistrzów i Ligi Europy w grudniu. Następne mistrzostwa świata są w listopadzie 2022 roku. Korekty – napisał na Twitterze Casillas.

Były bramkarz prawdopodobnie sugeruje tym samym zmianę systemu rozgrywek. Casillas uważa, że wszystko można dostosować na podstawie tego, że w listopadzie 2022 roku odbędą się mistrzostwa świata w Katarze. Byłoby to jednak problematyczne z uwagi na obowiązujące kontrakty.

Casillasowi szybko odpowiedział na Twitterze Javier Tebas. – Wyznaczono już nowe daty, które pozwolą nam zakończyć sezon. Opóźnianie dokończenia rozgrywek i rozpoczęcie ich z nowym rokiem kalendarzowym oznacza stratę sezonu. Co stałoby się z kontraktami telewizyjnymi i piłkarskimi podpisanymi na kilka sezonów, które odpowiadają miliardom euro?

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dziwne dywagacje i pomysły... Czemu po prostu nie anulować sezonu i zająć się przyszłością, zamiast teraz kombinować i przez jakiś dziwny przymus dogrania tych rozgrywek planami wyjechać już na rozwalenie sezonów na 2 lata do przodu?

Skoro już chcą dokończyć ten sezon na siłę, to może ciekawą opcją byłoby dogranie go pod koniec roku, a w kolejnym zorganizowanie krótszego sezonu w systemie każdy z każdym. Dziewiętnaście kolejek w Miami lub innym miejscu, jako eksperyment.