Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Dariusz Maruszczak

3 kwietnia 2020, 01:28

11 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

„Idealna dziewiątka dla Messiego” – Mundo Deportivo zapowiada wywiad z odkrywcą talentu Lautaro Martíneza Fabio Radaellim. „Może być wspaniałym środkowym napastnikiem dla Leo, przypominającym Suáreza pod względem wykorzystywania okazji”. „Po dziesięciu minutach oglądania go wiedziałem już, że będzie crackiem, połączeniem Esnaidera z Milito”. Na dole okładki: Barcelona rozegra mecz charytatywny w Igualadzie. Rafinha może zostać włączony w operację Lautaro. Dziennik żegna Goyo Benito. Koronawirus zabrał historycznego obrońcę, który zmarł w wieku 73 lat. Belgia pierwszym państwem, w którym rozgrywki zostaną odwołane, a mistrzem będzie Club Brugge. Mundo Deportivo pisze, że na igrzyskach w Antwerpii w 1920 roku narodziła się Furia. Gazeta podaje też, że są opory w sprawie przełożenia Tour de France czy też odbycia się wyścigu bez udziału publiczności. ERTE przedłuża kontrakty koszykarzy Barcelony.

„Griezmann kluczem do kupna Neymara” – Sport donosi, że PSG widzi sprowadzenie piłkarza Barcelony jako alternatywę dla Brazylijczyka. Celem paryżan jest przedłużenie kontraktu z Kylianem Mbappe i spowodowanie, żeby w zespole pełnym cudzoziemców było więcej zawodników z Francji. Na górze okładki: Barça zaoferowała już Juniora Firpo Interowi, żeby obniżyć cenę Lautaro Martíneza, a lewy obrońca zgadza się na transfer do Nerazzurrich. Dziennik donosi, że Barcelona i Marc-André ter Stegen z każdym dniem oddalają się od siebie w negocjacjach kontraktowych. FIFA chce przedłużyć okienko transferowe do stycznia. Atlético również zastosowało ERTE i cięcia w wysokości 70%. Liga belgijska przyzna mistrzostwo Club Brugge, czyli obecnemu liderowi tabeli.

„Do Tokio 2021 nie będziemy mogli wrócić do normalności” – L’Esportiu cytuje polityka Gerarda Figuerasa. Piłkarz ręczny Joan Canellas, który występuje w Pick Szeged, stwierdził, że Węgry nie są świadome tego, co może się wydarzyć. Barcelona rozegra mecz towarzyski z Igualadą, a zyski z tego spotkania zostaną przeznaczone na walkę z koronawirusem. Dziennik donosi, że Belgia odbiega od UEFA i rozważa uznanie rozgrywek ligowych za zakończone. „Chodzi o to, żeby wznowić turnieje, ale rozmawiając o tym ze wszystkimi” – powiedział prezes Katalońskiej Federacji Padlowej Pere Hernández. Z kolei Hiszpańska Federacja Tenisa Stołowego zdecydowała się na zakończenie rozgrywek ligowych i rozstrzygnęła o jej rezultatach.

„Piłkarze z innej kasy” – Marca donosi, że LaLiga i Stowarzyszenie Hiszpańskich Piłkarzy rozważają trzy scenariusze w celu zmierzenia się z kryzysem finansowym spowodowanym koronawirusem. Jeśli Primera División nie zostanie wznowiona, mogą przejąć na siebie 47% strat, czyli 450 milionów euro. Jeśli spotkania odbędą się bez udziału publiczności, pokryją 45% strat, czyli 140 milionów. Natomiast jeśli mecze zostaną rozegrane przy otwartych trybunach, mogą opłacić 49% strat, które wynosiłyby 77 milionów. Dziennik podaje, że zdobycie mistrzostwa Hiszpanii bez gry drogo kosztowałoby Barcelonę, a konkretnie 20 milionów. Marca donosi o śmierci Benito, obrońcy z innej epoki. Olimpijczycy w żeglarstwie trenują mimo kwarantanny. „Jesteśmy sceptyczni, przynajmniej do czerwca” – gazeta przeprowadziła ankietę wśród europejskich dziennikarzy na temat powrotu rozgrywek ligowych.

„Przed tiki-taką… Goyo Benito 1946-2020” – pisze AS po śmierci legendy Realu Madryt. Drużyna Atlético zredukuje pensje o 70% do końca trwania stanu alarmowego. McLaren jako pierwszy w Formule 1 ogłosił zastosowanie ERTE. Zarobki Carlosa Sainza i Lando Norrisa zostaną obniżone. Dziennik donosi, że koronawirus zniszczył w marcu 833 979 miejsc pracy. To najgorsze dane w historii Hiszpanii. Liczba bezrobotnych wzrosła do 3,5 miliona. Uniwersytety stawiają na zajęcia online.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak nie podpiszą kontraktu z matsem to będzie jednąz największych zbrodni jakie popełni bartomeu

"przejąć na siebie 47% strat, czyli 450 milionów euro." "pokryją 45% strat, czyli 140 milionów." "mogą opłacić 49% strat, które wynosiłyby 77 milionów"
Podsumowująć 47% = 450 milionów euro
45% =140 milionów euro
49% =77 milionów euro
Czy to liczyła pani z TVP?

A marca znów pisze o Barcelonie ile to będą w plecy jeśli zdobędą mistrzostwo bez gry ( mogliby napisać ile real straci jeśli mistrza nie będzie miał kolejny sezon) mam wrażenie że w ostatnim czasie madryckie gazety wiele więcej piszą o Barcelonie niż o swoich pupilach

Może ktoś wyjaśnić, skąd ten tytuł ASa „Przed tiki-taką… Goyo Benito 1946-2020”? Co ma tiki taka do śmierci obrońcy z poprzedniej epoki.

Sport donosi to,Mundo donosi tamto to i ja doniosę że to ich donoszenie nie jest warte nawet funta kłaków...
Dzisiaj nikt nie wie jak długo nasze życie będzie zawieszone w próżni więc gazety sportowe zapełniają swoje strony tylko po to aby nie padły na twarz.
Okazało się,że człowiek jest za malutki aby to ogarnąć.

Otwieram drzwi od lodówki a tam Neymar i Lautaro...