Lautaro Martínez i Neymar ponownie na pierwszych stronach dzisiejszych wydań gazet. Media informują również o tym, że Junior Firpo jest zdecydowany na przejście do Interu.
Neymar
Mundo Deportivo: Neymar wciąż znajduje się na pierwszym miejscu listy życzeń Barcelony. Klub uważa go za zawodnika, który będzie miał bardzo duży wpływ na drużynę, i określa jego transfer jako strategiczny. Kontrakt Brazylijczyka z PSG kończy się za dwa lata, lecz sam piłkarz jest zdecydowany na odejście i zamierza podjąć odpowiednie środki, które mają mu to ułatwić. Największym problemem jest cena w wysokości 180 milionów euro, a obecna sytuacja wyklucza przeprowadzanie tak dużych transferów.
Lautaro Martínez
Mundo Deportivo: W tym samym artykule kataloński dziennik pisze również o Argentyńczyku, który też jest bardzo ważnym kandydatem do wzmocnienia Barcelony. Choć wydaje się to mało realne, to władze Barçy nie wykluczają, że sprowadzą obydwu zawodników. Napastnik Interu kosztowałby 111 milionów euro, tyle wynosi jego klauzula odejścia. W operację mógłby zostać włączony Arturo Vidal, którego bardzo ceni trener zespołu z Giuseppe Meazza, Antonio Conte.
Sport: Usługami Argentyńczyka zainteresowane są również Chelsea i Manchester City. Obydwa angielskie kluby są gotowe zapłacić klauzulę Martíneza, a także zaoferować mu pensję w wysokości 10 milionów euro za sezon. Barcelona wierzy jednak, że sam zawodnik chce grać na Camp Nou. Z kolei Inter czeka na ustosunkowanie się napastnika do oferty Barçy.
Junior Firpo
Calciomercato: Lewy obrońca nie znajduje się w planach Barçy na przyszły sezon. Również sam zawodnik czuje, że na Camp Nou nie będzie otrzymywał wystarczającej liczby minut na boisku. Jego usługami zainteresowany jest Inter, co może pomóc Barcelonie przy ewentualnym transferze Argentyńczyka Lautaro Martíneza. Hiszpan jest wyceniany przez Barçę na 20 milionów euro.
Antoine Griezmann
Sky Sports: Barcelona chce włączyć Francuza w operację pozyskania Neymara. Klub nie jest do końca zadowolony z zawodnika, który w zeszłym roku został kupiony z Atlético. Griezmann wyceniany jest przez Barçę na 100 milionów euro, a więc ponad połowę kwoty, którą trzeba by było zapłacić za gwiazdę PSG. Sam zawodnik chce kontynuować swoją karierę na Camp Nou, jednak przy ewentualnym przyjściu Lautaro Martíneza jego pozycja w zespole może spaść.
Samuel Umtiti
Sport: Środkowy obrońca znalazł się na celowniku klubów z Premier League. Chodzi o Arsenal, Chelsea i Manchester United, które potrzebują wzmocnić swoją defensywę. Barcelona może go sprzedać za kwotę 30-40 milionów euro. Dziennik już wcześniej informował, że Francuz znajdzie się na liście transferowej klubu.
Jonathan David
Mundo Deportivo: Dziennik pisze dzisiaj o napastniku Genk Jonathanie Davidzie. Piłkarz ma 20 lat i jest reprezentantem Kanady. Jego kontrakt z belgijską drużyną kończy się w 2022 roku. W tym sezonie w 18 meczach strzelił 8 goli. Barcelona bacznie obserwuje zawodnika, którego styl gry bardzo odpowiada dyrekcji sportowej z Camp Nou.
Komentarze (113)