Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Maciej Łoś

2 kwietnia 2020, 00:55

15 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

Mundo Deportivo wraca do tematu transferów Neymara i Lautaro Martíneza. Według dziennika Barcelona wierzy w zatrudnienie ich obu, mimo niepewności spowodowanej obecną sytuacją. Argentyńczyk jest priorytetem, a Brazylijczyk planem strategicznym. Wimbledon odwołany po raz pierwszy od czasu II wojny światowej. Leicester Brendana Rodgersa zarzuca sieci na Coutinho. Jonathan David - młoda perła na celowniku Barçy. UEFA daje rozgrywkom krajowym cały czerwiec, nie będzie wtedy meczów reprezentacyjnych. Pepe Reina: "Nie tęsknię za futbolem". Kanibalski atak Mike'a Tysona na Evandera Holyfielda.

"Nietykalny Arthur" - Sport na swojej okładce umieszcza Brazylijczyka, który jest uważany przez Barcelonę za kluczowego gracza. Barça zakomunikowała o tym klubom zainteresowanym jego transferem. Pomocnik wdraża w życie plan treningowy, mający na celu poprawę jego sprawności fizycznej. Barcelona oferuje Lautaro Martínezowi siedem milionów euro za sezon. Włodarze klubu prezentują plan ERTE w obszarze sportowym. Powrót krajowych rozgrywek jest priorytetem dla UEFA. Wimbledon odwołany z powodu koronawirusa. 

"Po pierwsze kluby" - L'Esportiu informuje o tym, że celem UEFA jest dokończenie rozgrywek krajowych i Ligi Mistrzów, a mecze reprezentacji mają mniejszy priorytet. Federacja rozważa również rozegranie finału Champions League bez publiczności. Sześć zarażonych osób z Espanyolu otrzymało zielone światło od lekarzy. Sergi Samper z Vissel Kobe: "Do piątku wszystko było normalne, a teraz musimy być zamknięci przez 12 dni". Negocjacje kontraktowe z Ter Stegenem pod obserwacją Bayernu. Wimbledon został odwołany. Prezydent Katalońskiej Federacji Wrotkarzy: "To dobry moment, by wprowadzić w życie nowe pomysły, które mogą pomóc naszemu sportowi".

"Antywirus LaLigi" - Marca opisuje plan, według którego kluby będą miały postępować podczas przygotowań do wznowienia rozgrywek. Zespoły będą odizolowane w ośrodkach treningowych. W pierwszej fazie na boisku będzie znajdować się tylko dwóch zawodników, tylu też będzie mogło maksymalnie przebywać na siłowni. Piłkarze będą jeść posiłki w odosobnieniu. UEFA akceptuje, by rozgrywki ligowe były rozegrane w lipcu i sierpniu. Dopiero potem dokończona zostanie Liga Mistrzów. Cholismo online: Rozmowy Simeone z zawodnikami przez internet. Argentyńczyk wysyła im filmy instruktażowe.

"Rodzi się gwiazda" - Juventus, Chelsea i PSG przyglądają się Achrafowi. Wychowanek Realu do końca czerwca będzie przebywał na wypożyczeniu w BVB. Jego kontrakt kończy się w 2021 roku. UEFA chce, by rozgrywki krajowe i Liga Mistrzów zostały dokończone w lecie, mają one większy priorytet niż mecze reprezentacyjne. Wimbledon odwołany po raz pierwszy od 1945 roku. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nudne te przeglądy prasy ostatnio. Sport leży w szpitalu po ciezkim zawale

Ja nie wiem jak to jest, Markowi dają małą podwyżkę a jakiemuś byle grajkowi co strzeli parę bramek dają siedem na dzień dobry.

Bardzo tęsknię za LL I LM ale ja tego nie widzę. Bardziej zastanawia mnie jak będzie to wyglądało np w następnym sezonie jeśli któryś z graczy zarazi się tym cholerstwem?

Klauzula za Lautaro to 111 mln euro a proponowane zarobki to 7 mln za sezon.
Ponadto Barca chce mu dać pięcioletni kontrakt z możliwością automatycznego przedłużenia o dwa lata.
W Interze jak na razie Argentyńczyk zarabia 1.5 mln więc kto wie,może da się skusić.

Jak patrzę na niektóre gazety, to mam wrażenie, że redaktorzy obudzili się dzisiaj z głębokiego snu i przystąpili do pisania bez sprawdzenia co się dzieje na świecie. A może pisanie o tym, że rozgrywki mają zostać dokończone, to jakaś forma terapii i dawania nadziei, że zbliża się normalność. Granie w upale co 3 dni w lipcu i sierpniu byłoby głupotą i odbyłoby się kosztem przyszłego sezonu. Czas przestać się oszukiwać, że to jest możliwe. Lepiej dać zawodnikom i klubom czas na spokojne przygotowanie się do nowego sezonu, który też może zostać przesunięty i skrócony, biorąc pod uwagę sytuację w Hiszpanii.