Sport: UEFA może zawiesić Quique Setiena na jeden mecz

Julia Cicha

1 kwietnia 2020, 12:00

Sport

12 komentarzy

Fot. Getty Images

Hiszpańskie media podały wczoraj informację o ukaraniu FC Barcelony i Napoli grzywną w wysokości 15 tysięcy euro za opóźnienie rozpoczęcia meczu tych drużyn w Lidze Mistrzów. Dzisiaj Sport dodaje, że konsekwencje mogą grozić również Quique Setienowi.

Zawodnicy Barçy z opóźnieniem pojawili się na murawie, co zgodnie z regulaminem UEFA podlega karze. Teraz klub musi zapłacić wspomnianą kwotę w ciągu 90 dni. Punktualność jest bardzo ważna, ponieważ każde opóźnienie wpływa na transmisje telewizyjne. Co ciekawe, w raporcie Komisji Etyki i Dyscypliny UEFA czytamy, że winą za spóźnienie obarczony jest Quique Setien, który w przyszłości może spodziewać się kolejnych sankcji. Wyraźnie zaznacza się, że trener musi zostać poinformowany o zaistniałej sytuacji, a jeśli się ona powtórzy, szkoleniowiec zostanie zawieszony na przynajmniej jeden mecz.

FC Barcelona nie została natomiast ukarana za „nieodpowiednie zachowanie zespołu”, co ma wg UEFA miejsce, kiedy pięciu lub więcej piłkarzy otrzyma w jednym meczu żółtą kartkę. W spotkaniu z Napoli żółte kartoniki obejrzeli Busquets, Messi, Griezmann i Arturo Vidal (dwa). Sankcji nie uniknęło za to Napoli, które zostało ukarane zarówno za opóźnienie meczu (15 tysięcy euro), jak i za użycie przez jednego z fanów lasera (12 tysięcy). Gennaro Gattuso również został ostrzeżony możliwością zawieszenia, jeśli kolejne starcie jego zespołu znów rozpocznie się z opóźnieniem.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

@juliacicha w przedostatnim zdaniu "jak i" jest do zmiany. Wybieramy jedno z dwóch słów. Np. "... Za opóźnienie meczu i za użycie...". Ewentualnie "... Za opóźnienie meczu, jak za użycie..." . Drobna sprawa, ale rzuciło mi się w oczy. :)

Sarabia i Gattuso na ławkach :D?