W jaki sposób obniżenie wynagrodzenia wpłynie na poszczególne zespoły Barcelony?

Julia Cicha

31 marca 2020, 18:30

Sport, MD

Brak komentarzy

Fot. Getty Images

W związku z wprowadzonym przez Barcelonę ERTE Sport opisuje, w jaki sposób obniżki wynagrodzeń dotkną poszczególnych zespołów Barçy. Zasady nie są bowiem takie same dla wszystkich drużyn i sekcji sportowych.

Barça B i pierwszy zespół otrzymają w trakcie trwania stanu alarmowego wynagrodzenie zmniejszone o 70%. Rezerwy są uznawane za drużynę profesjonalną i tak też są traktowane. Tych dwóch ekip nie obejmie ERTE, czyli czasowa regulacja zatrudnienia. To rozwiązanie zostanie natomiast zastosowane we wszystkich zespołach od juvenilu A w dół, a więc zespołach amatorskich. Mowa zarówno o pensjach piłkarzy, jak i sztabu oraz innych pracowników. Wszyscy oni otrzymają pełne wynagrodzenie dzięki inicjatywie pierwszej drużyny, która postanowiła to dofinansować.

Wszystkie cięcia zostaną zastosowane we wszystkich drużynach i sekcjach, bez względu na to ile zarabia dany sportowiec. Równocześnie wg Mundo Deportivo Barcelona chce zadbać też o swoich socios i posiadaczy karnetów. W wypowiedzi dla L’Esportiu Josep Maria Bartomeu zapewnił: - kiedy przyjdzie pora opłacenia karnetu, a ktoś będzie miał problemy finansowe, ułatwimy mu sprawę. Możemy dojść do porozumienia w celu odroczenia płatności, nie chcemy stracić żadnego karnetowicza z powodu kryzysu.

Dziennik dodaje, że wielu socios zwróciło się do przewodniczącego Związku Socios Joana Manuela Traytera, by wyrazić swoje zaniepokojenie niemożliwością opłacenia karnetu. W związku z tym Barça analizuje różne możliwości, które mogą ułatwić kibicom dokonanie płatności.

Poleć artykuł