Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Dariusz Maruszczak

25 marca 2020, 08:00

16 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

„Tokio 2021” – Mundo Deportivo pisze, że Japonia i Międzynarodowy Komitet Olimpijski uzgodniły przesunięcie igrzysk o rok w związku z pandemią koronawirusa. Nigdy wcześniej ta impreza nie została przełożona, a sportowcy chwalą tę decyzję, chociaż pojawia się wiele niewiadomych. Dziennik pisze o kwarantannie Christo Stoiczkowa w Miami. Czosnek i gorąca woda mają posłużyć Bułgarowi w celu przeciwdziałania COVID-19. Na górze okładki: Leo Messi i Pep Guardiola przekazali po jednym milionie euro na walkę z koronawirusem. Argentyńczyk podzielił tę kwotę na szpital w Barcelonie i centrum medyczne w Argentynie. Manchester United i Tottenham wchodzą do rywalizacji o Erlinga Haalanda. Barça chce w trakcie kryzysu obniżyć pensje wszystkim sportowcom. Mundo Deportivo przypomina walkę Lamotty z Robinsonem.

„Zmuszeni sprzedawać” – Sport informuje, że Barcelona nadaje priorytet sprzedaży ośmiu piłkarzy, żeby pokryć koszty transferów. Barça zaoferowała Ter Stegenowi wzrastające wynagrodzenie w nowym kontrakcie. Ajax chce zwrócić się o wypożyczenie Pedriego. Real postara się sprowadzić latem Haalanda. Dziennik donosi, że Barcelona zaproponowała ERTE (czasowe zawieszenie stosunków pracy) i obniżenie pensji o 70% wszystkim swoim sportowcom profesjonalnym w trakcie trwania izolacji. Na górze okładki: igrzyska przełożone. Międzynarodowy Komitet Olimpijski ugiął się pod presją większości państw, łącznie z organizatorem, Japonią, i przełożył imprezę do 2021 roku. Messi przekazał milion euro na walkę z koronawirusem.

„Games over” – L’Esportiu pisze, że MKOl i japoński rząd postanowiły przełożyć igrzyska w Tokio do 2021 roku z powodu kryzysu związanego z koronawirusem. Świat sportu przyjmuje z zadowoleniem tę decyzję, która kończy tygodnie niepewności i lęku. Guardiola i Messi przekazali datki na rzecz walki z pandemią. W ramach cyklu o młodych talentach dziennik przedstawia Naciego Ünüvara.  

„Tokio 2021 (igrzyska zwycięstwa)” – Marca podaje, że MKOl i japoński rząd szybko osiągnęły porozumienie, a impreza odbędzie się rok później. Znicz olimpijski pozostanie w Kraju Kwitnącej Wiśni jako symbol nadziei. Dziennik na okładce złożył hołd Albertowi Uderzo, jednemu z twórców komiksu o Asteriksie i mistrzowi dla wielu pokoleń, który zmarł wczoraj w wieku 92 lat. Real Madryt przeznaczył sporą kwotę na rzecz materiałów sanitarnych. Messi i Guardiola przekazali milion euro na walkę z koronawirusem.

„Zobaczymy się w 2021 roku” – AS informuje, że MKOl zaakceptował petycję Japonii, żeby przełożyć igrzyska o rok. Sportowcy są zadowoleni z tej decyzji, ponieważ kończy ona z niepewnością. Dziennik uważa, że najbardziej pożądanym napastnikiem w Realu jest obecnie Haaland, którego koszt wynosi 75 milionów euro. Barça zapowiada swoim zespołom zastosowanie ERTE z redukcją zarobków. AS pisze, że hiszpański rząd chroni najbardziej narażonych i proponuje 20 miliardów w gwarancjach dla samozatrudnionych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Świetna okładka ASa :D

Sport w formie XD Wypisali te nazwiska tak jak by tam w redakcji bawili się w koło fortuny kto odejdzie a kto zostanie ^^

gdy Marca nie jest stronnicza to robi najlepsze okładki!

Jak zwykle. FC Barcelona zawsze niskie ceny a gdy ktos chce sam od nas kupić i dobrze placi to twardo nie np takiego Rakiticia którego mozna by bez problemu zastapic. Tylko sami wypychamy zawodnikow i czekamy az ktos laskawie da kilka gorszy za nich. Hanba ktorys rok z koleii

Dłużej będziemy żyć niedokończona liga, LM, ME i Igrzyskami. Przyszłymi transferami tez.

"Dziennik pisze o kwarantannie Christo Stoiczkowa w Miami. Czosnek i gorąca woda mają posłużyć Bułgarowi w celu przeciwdziałania COVID-19. " XD

Wiosna idzie a my z opóźnieniem,jak niedźwiedzie zapadamy w sen zimowy...
Euro odwołane,igrzyska odwołane,rozgrywki ligowe odwołane...
Jak tu żyć panie premierze,jak żyć?

Tokio za rok a matury w maju, wybory też...