Emmanuel Petit: Na miejscu Coutinho codziennie pytałbym siebie, dlaczego przeszedłem do Barçy

Łukasz Lewtak

21 marca 2020, 18:00

Mirror, Sport

32 komentarze

Fot. Getty Images

Emmanuel Petit udzielił wypowiedzi dla dziennika Mirror, w której porównał sytuację Philippe Coutinho do swojego transferu z Arsenalu do Barcelony w 2000 roku.

- Na miejscu Coutinho codziennie rano budziłbym się i pytałbym sam siebie: "dlaczego przeszedłem do Barçy?". Jestem przekonany, że Coutinho zadaje sobie to samo pytanie już od pewnego czasu. Przeszedł do Bayernu, ale nie jest decydującym piłkarzem - powiedział Emmanuel Petit.

- Jestem przekonany, że dobrze zrobiłby mu powrót do Premier League, gdzie idealnie pasuje. Ma wizję, technikę, szybkość i jest kreatywny. Kiedy grał w Liverpoolu, bardzo go podziwiałem. Byłbym bardzo, bardzo szczęśliwy, gdybym zobaczył go w Premier League - dodał.

- Jestem jednak przekonany, że nie wróci do Liverpoolu. Coutinho musi być szczery sam ze sobą. Po jego odejściu Liverpool wygrał Ligę Mistrzów i jest o krok od zdobycia mistrzostwa Anglii. Dlaczego miałby go potrzebować? - stwierdził Petit.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A ja myśle , że opcja powrotu do Liverpoolu jest całkiem realna bo po ostatnich meczach widać było, że brakuje im właśnie piłkarza tego typu. Zapłacą pewnie jakieś 60mln albo po prostu odpuszczą nam 60 z tych 160 jakie mądre głowy zgodziły się za niego zapłacić. I tak właśnie oddaje się piłkarza na wypożyczenie za 100 mln.
Coutinho -100
Dembele - 70
Griezmann -40
A tych tańszych to już nawet nikt nie policzy.
Brawo

Już samo nazwisko mówi nam jaki to malutki człowieczek

ten to nienawidzi Barcy, zawsze wypowiada sie zle, chyba ma jakis uraz

I mówi o tym piłkarz, sprowadzony z Arsenal FC za 15 mln $ co nie było małą kwota wtedy, który kompletnie zawiódł grając w FCB w 23 meczach w sezonie 2000-2001 i strzelając aż 1 bramkę. A następnie finisz kariery w Chelsea, 3 sezony, 2 bramki.
Niepotrzebna wypowiedź Petita.

Ja uwazam ze to wina trenera no bo jak go ożna ustawiac na pozycji napastnika skoro nim nie jest i w zadnym klubie tak nie gra.

Cou widząc na stole ofertę z Barcelony stracił głowe jak wszyscy po których zgłasza się ta wybranka. Większa wina leży po stronie zarządu bo to oni mają do dyspozycji scoutow, analityków, doradców itd.

Jogurcik sie odezwał ... typ co jakiś czas wrzuca coś co bezpośrednio lub pośrednio uderza w Barce ... ewidentnie maści potrzebuje. A tak na marginesie tej wypowiedzi. Każdy wybór daje wiedze i jest dobry. Cou zaryzykował (kto by tego wtedy nie zrobił) i się czegoś nauczył ... o sobie, o Barcelonie. To zawsze jest plus bo mająć czegoś świadomość możesz nad tym pracować.

Szybkość jasne..

Nie wiem czemu, ale wciąż wierze w tego chłopaka i chciałbym, żeby Setien wyciągnął z Niego co najlepsze .

Ból d*py mu doskwiera, że nie poszło mu w Barcelonie i co jakiś czas daje temu wyraz. Coutinho mógłby powiedzieć: "dlaczego on tyle pier**** nie na swój temat?"

Wątpię, że zapomniał jak czarować i strzelać piękne rogale.
Dobrze mógłby mu zrobić powrót i gra pod wodzą Setiena. W obecnej formie i tak nikt za niego wiele nie zapłaci.

Niestety w Barcy okazało sie jak słabą ma psychikę.

Petit to jednak irytujcy typ
Co chwile pier.. od rzeczy.