Ilaix Moriba: Ansu Fati jest dla mnie jak starszy brat

Łukasz Lewtak

9 marca 2020, 16:30

Mundo Deportivo

3 komentarze

Fot. Getty Images

Pomocnik Barcelony B Ilaix Moriba, strzelec decydującego gola w ostatnim meczu drugiej drużyny z Llagosterą (3:2), udzielił wypowiedzi dla mediów, w której komplementował Ansu Fatiego i wyraził nadzieję, że wkrótce ponownie będzie mógł grać i trenować razem z nim.

- Wszyscy piłkarze marzą o tym, aby strzelać ważne gole, a szczególnie te dające zwycięstwo w ostatniej minucie po remontadzie. Jestem bardzo dumny - powiedział Ilaix Moriba o swojej bramce z meczu z Llagosterą.

- Ansu Fati jest dla mnie jak starszy brat w piłce nożnej. Daje mi rady, a ja biorę je wszystkie pod uwagę. Zawsze z nim rozmawiam. Mówi mi, żebym był spokojny, ponieważ przyjdzie mój czas. Ja mu odpowiadam, że chcę z nim grać, tak jak w juvenilu w Lidze Mistrzów w ubiegłym sezonie, ponieważ bardzo dobrze się rozumiemy. Obym szybko mógł z nim grać i trenować tak jak wcześniej - powiedział Moriba o Ansu Fatim.

- Bardzo dużo się uczę u Garcíi Pimienty. Muszę dojrzewać i czytać każdą sytuację podczas gry. Wiele zawdzięczam trenerowi, ponieważ obdarza mnie zaufaniem. Poszedłbym za nim w ogień - podkreślił 17-latek.

- Trochę trudno balansować między juvenilem a Barçą B. Każdy piłkarz chce grać więcej, ale jestem świadomy, że jestem najmłodszy, ale mimo wszystko i tak już robię dużo. Czuję, że klub mnie docenia i robi wszystko, abym krok po kroku mógł poprawiać się każdego dnia - dodał zawodnik.

- W meczu z Llagosterą pokazaliśmy, na co nas stać. Jesteśmy na drugim miejscu w tabeli. Jeśli w przyszłym tygodniu wygramy z Sabadell, będziemy mogli awansować na fotel lidera. Najważnejsze jest to, że zależymy od siebie - zakończył Ilaix Moriba.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przyjdzie Xavi z nowym zarządem i będzie grał z Ansu w pierwszej drużynie ;)

Pierwszy sklad z Mallorca. Musi byc ograny na Neapoli. Przy dobrym wyniku Puig.

W FM20 prze kot.