Cenna wyjazdowa wygrana Barcelony B

16 lutego 2020, 14:36

FCBarcelona.es

8 komentarzy

Barcelona B podniosła się po zeszłotygodniowej porażce i wygrała z Atlético Levante 2:1, odnosząc drugie wyjazdowe zwycięstwo z rzędu. Trzy punkty zapewniły zespołowi bramki Collado i Saverio.

Atlético nie przegrało od trzech kolejek, a dzisiejszy mecz rozpoczęło od gry wysokim pressingiem, co utrudniało Barcelonie wyprowadzanie piłki. Podopieczni Garcíi Pimienty pozostali jednak wierni swojemu stylowi i dzięki dobrej grze futbolówką wiele razy mijali linie rywali, którzy szczególnie mocno pilnowali własnego pola karnego. To Levante jako pierwsze spróbowało szczęścia, ale Iñaki Peña bez problemu obronił strzał głową. Barça starała się zdziałać coś dzięki rzutom rożnym, ale póki co bezskutecznie.

Pierwszy strzał Katalończycy oddali w 20. minucie. Alex Collado uderzył sprzed pola karnego, ale Cardenas poradził sobie z tą próbą. Niedługo potem było już 1:0 dla gospodarzy. Giorgi dopadł do martwej piłki w polu karnym i oddał niemożliwy do obrony strzał. Barcelona dobrze zareagowała i już po pięciu minutach wyrównała wynik dzięki Collado, który skopiował akcję z 20. minuty. Po nieco ponad pół godzinie gry, po rzucie rożnym podopieczni Pimienty oddali aż trzy strzały na bramkę. Ich autorami byli Araujo, Manaj i Saverio. Ten ostatni ostatecznie umieścił piłkę w siatce.

W drugiej odsłonie gry spadł nieco rytm i żadna z drużyn nie dominowała w pełni na boisku. Najlepszą okazję wśród gości miał Akieme, który wpadł w pole karne i strzelił, ale na posterunku był bramkarz. Atlético Levante bezskutecznie starało się wyrównać, a najbliżej tego był Giorgi. Z czasem coraz bardziej widać było zmęczenie piłkarzy, co owocowało niecelnymi podaniami. Ostatecznie Barça B zdobyła trzy punkty i utrzymała się na miejscu dającym grę w fazie play-off o awans do Segunda División A.

Atlético Levante – Barça B 1:2

Atlético Levante: Cárdenas, Costa, Joan (Ontiveros, min. 81), Arturo (Blesa, min. 64), Soberón, Giorgi, Ferni, Eliseo, Bernal, Toni Herrero, Edgar (Cantero, min. 57).

Barça B: Iñaki Peña, Guillem, Riqui Puig (Jandro, min. 76), Álex Collado, Monchu, Saverio (Gerard, min. 85), Araujo, Akieme, Reis, Chumi (Cuenca, min. 89), Manaj.

Gole: 1:0, Giorgi (min. 24); 1:1, Collado (min. 29); 1:2, Saverio (min. 33).

A gdzie PUIG?

Może warto w meczu z Eibarem dać szansę Collado, zwłaszcza, że Fati potrzebuje więcej odpoczynku.

Swietnie. Oby dotrwali do playoffow, a tam po prostu dobrze się zaprezentowali.

tak ciężko wkleić tabelkę. Piszecie o Barcy B a nawet tabelki nie dacie żeby człowiek mógł sobie zerknać

Collado jest zbyt dobry by grać w 3 lidze..