40 komentarzy

• Arturo Vidal nie potrafił ukryć negatywnych emocji po tym, jak w meczu z Getafe dostał jedynie pięć minut gry w końcówce
  • Od czasu przyjścia do Barcelony Quique Setiena, Chilijczyk nie może liczyć na występy w pierwszej jedenastce
  • W sześciu spotkaniach pod wodzą nowego szkoleniowca Vidal przebywał na boisku jedynie przez 249 minut

Jednym z najbardziej poszkodowanych zawodników w meczu przeciwko Getafe był Arturo Vidal. Chilijczyk był awizowany do gry w pierwszym składzie przez większość hiszpańskich gazet, jednak ostatecznie Quique Setien nie znalazł dla niego miejsca w pomocy złożonej z Sergio Busquetsa, Frenkiego de Jonga i Arthura Melo. Szkoleniowiec postawił na zawodników, którzy mieli mu zagwarantować przewagę w posiadaniu piłki i kreatywność.

Vidal pojawił się na murawie, ale dopiero na ostatnie pięć minut meczu. Przy niebezpiecznym wyniku 2:1 Setien potrzebował kogoś, kto wzmocni pomoc podczas ataków piłkarzy Getafe. Chilijczyk wszedł za Ansu Fatiego i jak zwykle imponował walecznością i determinacją. Wcześniej jednak, podczas rozgrzewki, dziennik Sport zauważył na twarzy Vidala widać było zdenerwowanie, że dostanie w tym spotkaniu tak mało czasu.

W listopadzie pomocnik dał już wyraz swojemu niezadowoleniu ze swojej pozycji w hierarchii Ernesto Valverde. Chilijczyk wywołał polemikę swoją wypowiedzią, w której narzekał na małą liczbę minut na boisku i nie wykluczał odejścia z Barcelony, jeśli sytuacja by się nie zmieniła. - Chciałbym zostać tu na zawsze, ale muszę zachować obiektywizm i myśleć z dnia na dzień. Jeśli w grudniu lub pod koniec sezonu będę czuł, że nie jestem ważną częścią zespołu, będę szukał rozwiązania - mówił Vidal kilka miesięcy temu.

Od tego czasu sytuacja pomocnika nie poprawiła się. Wręcz przeciwnie, po przyjściu Quiqie Setiena Vidal jeszcze bardziej oddala się od pierwszej jedenastki. Chilijczyk nie jest typem zawodnika, którego najbardziej ceni szkoleniowiec, jednak mimo to kilkukrotnie dawał mu on szansę, na przykład w meczu z Betisem, kiedy Vidal zagrał na pozycji fałszywego napastnika. Pomimo małej liczby minut w tym sezonie, były zawodnik Bayernu udowodnił swoją wartość dla drużyny, zdobywając sześć bramek i notując dwie asysty.

Za kadencji Quique Setiena Chilijczyk rozegrał 249 minut w sześciu meczach (czterech w LaLidze i dwóch w Pucharze Króla). W pierwszym składzie wyszedł w spotkaniu z Granadą (1:0), w którym został zmieniony w 83. minucie; w pojedynku z Valencią (0:2) wszedł na boisko w 56. minucie; opuścił mecz z Levante (2:1) z powodu dolegliwości; wrócił do podstawowej jedenastki w spotkaniu z Betisem (3:2) i rozegrał 54 minuty. Potem wszedł na ostatnie dziewięć minut w meczu z Ibizą (2:1); był podstawowym graczem w starciu z Leganés i został zmieniony w 61. minucie, a spotkanie z Athletikiem (0:1) obejrzał z ławki rezerwowych.

Zawalił z Betisem jedną akcję bramkową, Barcelona ma mnóstwo problemów kadrowych i wypłakiwania chilijskiego delikatesa nie pomagają w ich rozwiązaniu ..

A ja się nie zgodzę, że gra z 'gwiazdami', że to zmiennik, ani że to czwarty pomocnik. Jak dla mnie powinien grać sporo w każdym meczu, szczególnie w obecnych dyspozycjach pomocników, a posiedzieć to sobie może Busi albo Rakieta - ci to grają w tym sezonie piach... oni to nawet jak dla mnie mogą posiedzieć na trybunach - młodzież bardziej się przyda.
Odejdzie albo go oddadzą... kolejny super ruch transferowy...
A najlepszym ruchem byłoby wy...ć wszystkich którzy siedzą za biurkiem, zburzyć i układać wszystko od nowa !!!

Vidal powinien grać na ataku lub za Busquetsa. Nie piszcie o kontroli, bo jej mamy zbyt dużo i nic z niej nie wynika. Arthuro zawsze gdy wchodzi, to widać go, wnosi coś, walczy, ma najlepsze odbiory, ma asysty i gole. Co wnosi Rakitic?

Jak na boisku jest bałagan to sie sprawdza.bo.ma charyzmę ale.chodzi o to zeby nie bylo takiego balganu i ktos w tej pomocy u nas rzadzil i dzielil. Dlatego Vidal i Rakitic powinni odejsc po sezonie a w ich miejsce Thiago żeby przywrocic pewien poziom i dominowac pilka w srodku pola. Wtedy taki Vidal juz nie będzie potrzebny.

Vidal to powinien zrozumieć że gara w zespole pełnym gwiazd i nie będzie grał od 1 minuty co mecz... Nie zmienia to faktu że jest w lepszej formie niż niektórzy nasi pomocnicy.

Busquets był słabiutki, oj słabiutki i to już nie pierwszy raz

Moim zdaniem Vidal powinien dostawać w każdym meczu 30-40 minut w zależności od sytuacji w danym meczu. Wielokrotnie udowodnił, że najwiecej daje jako zmiennik. Z resztą ma cechy które na naszej obecnej ławce są niezauważalne. Jak dla mnie to 4 najważniejszy pomocnik.

Do sprzedania :D ale serio, gość nie daje jakosci na pierwszy skład w każdym meczu, jest przydatny ale bez przesady ze jego ambicja jest az tak duża że żali sie zawsze jak posiedzi kilka spotkań.....irytujace to.

”W sześciu spotkaniach pod wodzą nowego szkoleniowca Vidal przebywał na boisku jedynie przez 249 minut”

Czyli zagrał połowę dostępnego czasu gry. Ja rozumiem że gość jest ambitny, ale czego On oczekuje? Chyba jednak trochę przesadza, zwłaszcza że z Betisem było słabo.

Miało to sens. Na drużynę silna fizycznie i grająca agresywnie zostawić silnego i najbardziej charakternego zawodnika na ławce. Sergio Busqets w razie czego był gotowy nas obronić we wszystkich pojedynkach powietrznych, a długa piłka można było grac na silnego jak tur Ansu Fatiego.

Całe i jedyne szczęście, że Griezmann wywiązywał się z przytrzymywania piłki lepiej niż się spodziewałem...

Jestem pewny, że nie powinien być w hierarchii niżej niż bardzo słaby Ivan Rakitić. Na to ma prawo Chilijczyk być zły. Jednak musi zrozumieć, że nie zawsze będzie grał od 1 minuty bo jego waleczność i zaangażowanie częściej się sprawdza gdy przeciwnicy już są zmęczeni po stosowaniu nieustannego pressingu. Musi to zrozumieć bo jak dla mnie jest bardzo ważną częścią drużyny, ale będzie o to ciężko bo jest znany ze swojego temperamentu :P

W meczu z Betisem sprezentował bramkę gospodarzom i zagrał słaby mecz wiec miał prawo posiedzieć tym razem na ławce

Vidal to jest człowiek na podstawę, dobry w defensywie i ofensywie, problemem jest Busquets i Rakitić bo zabierają mu miejsce.

Niech zrozumie, ze w obliczu problemów z kontuzjami raz wchodzi z ławki w innym przypadku gra od początku. Myśle, ze w klasyku wyjdzie od pierwszej minuty.

Uważam ze facet jak gra to robi zajebista robotę i szkoda ze tak mało gra, gdzie indziej będzie w podstawie. A my w czarnej dupie.

Moim zdaniem problemem jest Busi w pomocy... Niestety chłop już nie daje rady. Tak poza tym, to jakie u nas są wolne przestrzenie podczas meczu to dramat... Nie ma do kogo podać bo każdy 294993m od siebie.

Vidal to jest bardzo dobry joker. Zawsze gra lepiej gdy wchodzi z ławki niż wychodzi w pierwszej jedenastce. Niestety jemu taka rola nie odpowiada i pewnie go pożegnamy po sezonie.

Busi ławka, DeyJong za niego, Vidal za De Jonga. Chodz raz chciałbym taka pomoc obejrzeć

We wcześniejszym męczy był najsłabszy z pomocników więc niech w końcu przestanie marudzić

Niby to nie jest zawodnik na styl Barcy, ale w obliczu braku stylu prezentuje największe zaangażowanie i waleczność...