Emerson: Do połowy 2021 roku jestem zawodnikiem Betisu

Julia Cicha

14 lutego 2020, 21:00

Mundo Deportivo

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Emerson, zawodnik Betisu, do którego część praw ma też Barcelona, udzielił wywiadu ESPN i opowiedział o grze w swoim obecnym klubie oraz o planach na przyszłość.

- Wiele osób mówi, że to Barcelona mnie kupiła, a potem wypożyczyła do Betisu. Nie jest tak, Betis również mnie pozyskał. Umowa polega na tym, że spędzę tu dwa i pół roku, a potem kolejne dwa i pół w Barcelonie. Do połowy 2021 roku jestem graczem Betisu.

- Betis jest fantastyczny, czuję się tu jak w domu. Adaptuję się w LaLidze, by w przyszłości przejść do Barcelony, ale do tego jeszcze daleko. Skoro kluby doszły do porozumienia, to tak się stanie, ale nie myślę o wcześniejszym przejściu. Chce tylko wykonywać swoją pracę.

- W Hiszpanii są większe wymagania taktyczne i obronne, musiałem bardzo się poprawić, żeby grać na wyższym poziomie. Ciężko pracowałem i udało mi się rozwinąć, żeby wywalczyć sobie miejsce. Cieszę się, że codziennie gram przeciwko wielkim zawodnikom. Messi? Kiedy mierzysz się z nim, widzisz, że jest o wiele lepszy, niż myślisz. Nie da się wyjaśnić łatwości, z jaką wszystko robi.

- Gdy po raz pierwszy zostałem powołany do reprezentacji, rozmawiałem z Danim Alvesem i uścisnęliśmy się. Rubi mówi, że jestem do niego podobny? On chce dla mnie wszystkiego, co najlepsze. Wiele mu zawdzięczam.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Narazie niech się ogrywa nie róbmy z niego gwiazdy LaLigi za szybko i na sile

Za mało medialny, nie zrobi kariery w Barcelonie ... Kupią jakieś drewno za duże mln żeby tylko nazwisko było i pieniądze z sprzedaży koszulek a dobrych graczy pozbywają się

Nie oglądam meczów Betisu, ale szczerze mówiąc to nie specjalnie się wyróżniał na tle kolegów...

konto usunięte

oj nie widzę go u nas, obronę mamy ułożoną . ewentualnie umtiti niech trochę odpocznie , złapie świeżości meczowej

Jeden z najlepszych prawych obrońców na świecie, tak to widzę.

Do Alvesa to mu brakuje lata świetlne, z jego gabarytami bardziej mi pasuje na środkowego obrońcę
Komentarz usunięty przez użytkownika