Marca: Rafinha będzie mógł odejść za 17 milionów euro

Radek Koc

12 lutego 2020, 15:00

Marca

20 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Barcelona pracuje nad różnymi możliwościami sprzedaży zawodników w letnim oknie transferowym
  • Jest w zasadzie pewne, że kataloński klub rozstanie się z Rafinhą
  • Klauzula odejścia brazylijskiego pomocnika zostanie obniżona do 17 milionów euro

Dziennik Marca informuje, że Barcelona już pracuje nad dokładnym zaplanowaniem letniego okna transferowego. Ogromnym wyzwaniem stojącym przed katalońskimi włodarzami jest uzyskanie łącznej kwoty 124 milionów euro pochodzącej ze sprzedaży zawodników, którzy nie mieszczą się w ramach projektu sportowego przyszłości. 

Jednym z takich piłkarzy jest Rafinha, który obecnie przebywa na wypożyczeniu w Celcie Vigo i po zakończeniu bieżącego sezonu powróci na Camp Nou. Brazylijczykowi pozostanie jeszcze rok ważnego kontraktu, ale jest pewne, że obie strony chcą tego samego - definitywnej sprzedaży. Zeszłego lata nie doszło do tego, ponieważ nie zdołano dojść do porozumienia wobec ceny wykupu. Teraz będzie znacznie łatwiej. Powód? Kiedy Rafinha przedłużył w zeszłym roku umowę z Barceloną, aby następnie móc odejść na wypożyczenie, obie strony ustaliły, że klauzula odejścia piłkarza zostanie znacznie obniżona. W ten sposób z 75 milionów euro cena spadła do 17 milionów. To sztywna kwota i jeśli Barça otrzyma taką ofertę, Rafinha definitywnie opuści szeregi Blaugrany

Włodarze Barçy starają się sprzedawać zawodników i w ten sposób odpowiednio regulować ekonomiczny bilans klubu. Carles Pérez odszedł do Romy, która zgodziła się na obligatoryjne wykupienie zawodnika za 13 milionów euro. Cała ta kwota automatycznie stanie się częścią zestawienia bilansowego, ponieważ w przypadku wychowanków nie istnieje żaden rodzaj amortyzacji. Takim samym przypadkiem jest Rafinha. 

Dla porównania Marca przypomina, że nieco inaczej przedstawiała się sprawa np. transferu Malcoma. Pieniądze z jego sprzedaży zostaną zaksięgowane w bieżącym okresie obrachunkowym. Barcelona wykupiła Brazylijczyka z Bordeaux za 41 milionów i sprzedała za 40 milionów do Zenitu. Po odjęciu amortyzacji obejmującej tylko jeden sezon, zysk dla klubu wynosi 8 milionów euro. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ktoś mógłby wytłumaczyć jak działa ta amortyzacja w przypadku Malcolma ze kupili go za 41 mln sprzedali za 40 i maja z tego 8 mln zysk? Serio tego nie czaje wiec jak ktos cos wie to prosze o podpowiedz, z góry dzięki

Jak odejdzie za dwie Villę to będzie dobrze.

A co się dzieje w ogóle z Malcom'em ? On ma kontuzje ? Bo na transfer.... Podają, że ma dwa mecze ?

Sprzedaz naszych zawodnikow za odpowiednio wysoka cenę jest problemem w klubie od dłuższego czasu. W tym zakresie, przynajmniej w mojej ocenie jest po prostu słabo.

Tak będzie:((
Kupujący do bartomeu...to ile tak na poważnie za tego Rafała?
Bartek.17

Kupujący. ile 17? Hmm ok

Bartek. No dobra 12

Kupujący. Ale...

Bartek. No wuj, niech stracę, 8 ale ani centa mniej!!!!!

Kupujacy. No dobra, ale...

Bartek. 3 , ale to moje ostatnie słowo!!!
Kupujący. $$$
La Rambla
https://m.youtube.com/watch?v=M7VlRUQlvXo" target="_blank" rel="nofollow">https://m.youtube.com/watch?v=M7VlRUQlvXo

"W ten sposób z 75 milionów euro cena spadła do 17 milionów. To sztywna kwota i jeśli Barça otrzyma taką ofertę, Rafinha definitywnie opuści szeregi Blaugrany. "
Sztywna oferta XD zobaczycie że i tak zejdą z ceny.. ale żal czytając te artykuły

zarząd Barcelony to naprawdę parodia zarządzania klubem

Taaaa, 17 baniek. Nasz zarząd to nawet połowy z tego nie weźmie.

Zawodnik jest wart tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. Zapamiętajcie sobie to wszyscy którzy oczekują za piłkarzy typu Rafinha, Denis, czy choćby Cucurella jakichś kokosów.

Przydał by się teraz ale lepiej kupmy kogoś za 50 kto będzie grzał

Już ustawiają się kolejki potentatów po tę piłkarską perełkę.

To ja bym wolał kupować Rafinhe za 17 mln niż takich zawodników których my próbujemy kupić za 30-40mln :D

Za Malcoma to ktoś powinien beknąć. Władze to jakaś kompletna porażka

Kwestia czy za Rafę da ktoś 17mln jeśli został mu rok kontraktu? Nie jest to takie pewne. Nam zostaje się modlić o brak kontuzji w jego przypadku w koncówce sezonu.

Ty ale 75 baniek było za niego? Kiedy on miał takie wyniki, aby żądać tak ogromnej kwoty?No i co to za klątwa Brazylijczyków w FCB?

Mistrzem w sprzedawaniu, to Barcelona na pewno nie jest. Z drugiej strony Rafinha idzie za nie wielką kwotę, a Denis którego pozbyliśmy się jest jedynie rezerwowym. Wychodzi na to, że ceny wahają się ku normie :)

Fajnie jak odejdzie za 17mln, zawsze jakaś kasa do przodu, jeszcze za Cou żeby wzięli trochę to będzie git.