FC Barcelona oficjalnie poinformowała na swojej stronie internetowej o dojściu do porozumienia ze Sportingiem Braga w sprawie Abla Ruiza.
Barça wypożyczyła napastnika do 30 czerwca 2020 roku, a po tym okresie portugalski klub będzie musiał wykupić 20-latka za 8 milionów euro. Katalończycy zagwarantowali sobie możliwość odkupu Ruiza, ale nie podali, za jaką konkretnie kwotę.
20-latek trafił do Barcelony w 2012 roku z drużyny młodzieżowej Valencii. Ruiz rozpoczynał w infantilu B, a później zdobywał mistrzostwo z infantilem A, cadete A i juvenilem A. Z tym ostatnim zespołem sięgnął również po triumf w UEFA Youth League, a w finale tych rozgrywek strzelił gola w rywalizacji z Chelsea. Ruiz odnosił również sukcesy w młodzieżowych reprezentacjach Hiszpanii. Napastnik jest mistrzem Europy do lat 17 i 19. W Barcelonie B Ruiz rozegrał 68 meczów i strzelił dziewięć goli. Natomiast w pierwszej ekipie wystąpił tylko w jednym spotkaniu z Getafe, gdy spędził na boisku 21 minut.
Barcelona podziękowała Ruizowi za jego zaangażowanie i poświęcenie oraz życzyła mu powodzenia i sukcesów w przyszłości.
- Dziś żegnam się z miejscem, które było moim domem od ośmiu lat. Mam tylko słowa wdzięczności do wszystkich osób należących do tego wspaniałego klubu, w którym dobrze się bawiłem od samego początku. Zawsze będę wdzięczny La Masii i jej członkom. Będę was nosić w moim sercu! – napisał na Twitterze Abel Ruiz.
Aktualizacja
Gerard Romero z RAC1 podaje, że Barcelona będzie mogła odkupić Ruiza za 40 milionów euro do czerwca 2022 roku.
Komentarze (13)