Przyszłość Ardy Turana cały czas pozostaje nieznana

Ela Rudnicka

28 stycznia 2020, 21:30

AS

26 komentarzy

Fot. Getty Images

Arda Turan rozwiązał niedawno umowę ws. wypożyczenia z Başakşehirem. Początkowo wiele wskazywało na to, że piłkarz, oficjalnie pozostający graczem Barcelony, zwiąże się z Galatasarayem. Nie dojdzie do tego jednak z powodu braku zgody prezesa klubu.

Turan był zawodnikiem Galatasaray, zanim zdecydował się na transfer do Atlético, dlatego też turecki klub początkowo miał być żywo zainteresowany ponownym sprowadzeniem jego osoby. Pozytywnie na temat możliwego transferu wypowiedzieli  się m.in. jego szkoleniowiec Fatih Terim oraz kibice, którzy wystosowali do klubu stosowny komunikat w tej sprawie. Pogłoskom o powrocie zdecydowanie zaprzeczył jednak prezes Galatasaray.

W związku z powstałym w związku ze sprawą zamieszaniem turecki zawodnik opublikował specjalne oświadczenie w tej sprawie:

Kiedy grałem w Atlético, wyjaśniłem, że jestem kibicem Galatasarayu. To samo zrobiłem w Barcelonie. Przynależność do tego klubu napawa mnie dumą. Zdarzyło mi się popełnić błędy, których poniosłem konsekwencje. Poczucie szczęścia daje mi jednak fakt, że nigdy nie zrobiłem niczego przeciwko Galatasaray. Najważniejszy jest tutaj właśnie ten klub, a nie Arda Turan. Szanuję decyzję klubu i jego prezesa. Chciałbym bardzo podziękować Fatihowi Terimowi, kibicom i zarządowi klubu. Terim zawsze mi pomagał, kiedy tego potrzebowałem. Jest przy mnie zawsze w trudnych momentach. Jest jak członek rodziny, zawsze będzie mi bliski.

Przyszłość piłkarza jest na razie nieznana. Nie ma on szans na grę w Barcelonie, a do zamknięcia zimowego okienka transferowego pozostało już niewiele czasu. Jak podaje hiszpański AS, agent Turana kontaktuje się obecnie z innymi klubami w celu zaoferowania jego usług. W ostatnich dniach wiele mówiło się również o możliwym przejściu piłkarza do Boca Juniors.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dlaczego nie trenuje z Barçą???

Arda to był magik. Kiedy Messi szarpał się jak dziecko w dryblingach to on nawet butów do gry nie potrzebował.

To będzie ta bomba transferowa? Arda wjedzie na białym koniu?

jeszcze u nas odpali

Można się śmiać ale jak grał u nas na skrzydle za Neymara, bodaj podczas kontuzji Brazylijczyka, to grał naprawdę fajnie, i strzelał i ogólnie było nieźle. Trochę czasu już minęło, nie grał też za dużo ale czy ja wiem czy taki wielki comeback by się nie udał? Gramy tragicznie, lewe skrzydło dramat więc....

Z Vidalem rozwaliliby środek pola w drobny mak

A wie ktoś może z kim on teraz trenuje? Oficjalnie piłkarz Barcelony ale szczerze mówiąc nie spotkałem się z info ze trenuje u nas...

Możecie się śmiać ale imo przydałby się w aktualnej sytuacji jako zmiennik
konto usunięte

Ale to był beznadziejny transfer..

Dawać mordeczkę na skrzydełko! Motoryka już nie ta, ale jak trza to z laczka walnie!:)
konto usunięte

Arda miał swój mały czas co fajnie grał w Barcelonie

"Nie ma on szans na grę w Barcelonie" - uważałbym :D

Kiedy przychodził do nas to był fajny gość a teraz..

Ja tam bym go spróbował. Gorzej już być nie może.

Arda jest tą bombą transferową.

A dawać go na leganes ,pewnie to obecnie nasz najbardziej kreatywny gracz w pomocy

Dawać go na atak i jedziemy :P