Albert Celades: Chcemy pokonać Barcelonę, nie możemy tego zrobić w lidze od wielu lat

Radek Koc

24 stycznia 2020, 16:30

eldesmarque, Marca, AS

4 komentarze

Fot. Getty Images

Trener Valencii Albert Celades wziął udział w konferencji prasowej przed spotkaniem z Barceloną. Nie chciał komentować transferowego zamieszania z Rodrigo, który wciąż może dołączyć do zespołu Blaugrany.

Barcelona: Czeka nas trudny mecz. Zmierzymy się z bardzo dobrym rywalem. Doszło tam niedawno do zmiany trenera, ale nadal jest na samym szczycie ligowej klasyfikacji. Postaramy się zminimalizować ich zalety i jednocześnie wzmocnić nasze silne strony. 

Obrona przed stylem Barçy: To bardzo trudne zadanie, kiedy gra się z tak dobrym przeciwnikiem. Zawsze pojawia się wiele trudności, kiedy trzeba grać przeciwko tej drużynie. Dlatego aż tyle wygrywają. Gdyby Barça miała tylko jedną lub dwie zalety, byłoby łatwiej. Ich ekipa dysponuje jednak tak wieloma środkami, że wszystko staje się jeszcze bardziej skomplikowane.

Dobra passa na Mestalli: Mecz z Barceloną jest kolejnym wyzwaniem. Miejmy nadzieję, że uda nam się utrzymać dobrą passę. Miejmy nadzieję, że uda nam się pokonać Barceloną również w lidze. To się nam nie udało od dłuższego czasu. Możemy tego dokonać przy pomocy naszych kibiców, którzy powinni stworzyć dobrą atmosferę na stadionie. 

Absencja Parejo: Bardzo trudno zastąpić takiego piłkarza. Jest jedyny w swoim rodzaju. Mamy szczęście, że jest z nami. Zagrał do tej pory we wszystkich meczach w pełnym wymiarze czasowym. To pokazuje, jak ważnym jest dla nas zawodnikiem. Jutro postaramy się jakoś dostosować do jego nieobecności. 

Rodrigo: Jest na liście powołanych. Jest gotowy do gry, czuje się dobrze i może nam pomóc. Jego możliwe odejście? Nigdy nie komentuję sytuacji, które dotyczą rynku transferowego. Mogę zagwarantować, że Rodrigo trenował bardzo dobrze i może zagrać w meczu z Barceloną. 

Cillessen: Przed meczem z Logroñes poczuł problem w czasie rozgrzewki i dlatego nie zagrał. Wciąż nie czuje się najlepiej, choć wziął udział w części zajęć treningowych. Cały czas odczuwa dolegliwość i nie jest w stanie grać. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pamiętam jaki słaby piłkarz był z tego Alberta tak8 drugi Sergi Roberto

Chociaż Valencia jest w średniej formie, to będzie pierwszy poważniejszy sprawdzian przed Barcą